Horizontální slunolamy

Kdysi se jednalo o stínící prvek, který byl málo rozšířený. Většinou byly slunolamy součástí pouze moderních administrativních budov. To se ale změnilo a dnes jsou slunolamy stále oblíbenějším stínícím prvkem. Slunolamy totiž příznivě ovlivňují světelný tok do interiéru. Ten je na optimální úrovni a nehrozí tak oslnění. Navíc je i velmi efektním a výrazným designovým prvkem na každé stavbě.

V této kategorii vám představíme naše produktové produktové řady pro horizontální stínění:

Alaris Umbra
Alaris Aero pevné
Alaris Aero pohyblivé

Tyto slunolamy z horizontálních lamel vám umožní volný výhled ven z oken, protože tento typ slunolamů se nachází nad oknem. Jedná se o vysoce moderní a efektní liniový architektonický prvek, který dodá každé budově atraktivnější vzhled.

Popis produktu

Alaris Umbra

Variabilita sklonu lamel: 45°,60°

Slunolamy Alaris Umbra jsou ideální volbou pro horizontální stínění pro jejich nízkou hmotnost, která je důležitá při větších délkách vyložení a nižším zatížením na nosnou konstrukci. Produktová řada Alaris Umbra se pro své menší rozměry hodí všude tam, kde chceme vytvořit decentní dojem.

Spojení slunolamu se stávající konstrukcí umožňují konzole, které jsou pevně přikotveny k podkladu. Na konzole jsou nasunuty nosníky, jejichž poloha je zafixována aretačními šrouby. V nosnících jsou namontovány držáky, do kterých jsou nacvaknuty lamely Alaris Umbra pod úhly 45°, 60°. Pro zaslepení nosníku se používají dva typy krytek. Krytka  SP.72 zakrývá čelo nosníku, krytka SP.73 slouží pro připevnění čelního rámovacího profilu AU.160, který vytváří spojitou linii a podtrhuje tak celkový dojem slunolamu.

Při návrhu vyložení slunolamu je nutné dbát na diagram závislosti vyložení slunolamu na rozteči podpor (viz. detail produktu – proklik na pdf), kde s rostoucí délkou vyložení klesají rozteče nosníků. Při vyložení delším než 1500mm je nutné připevnit diagonální podporu v podobě táhla zakotveného do fasády.

 

Více informací zde

Alaris Aero pevné slunolamy

Variabilita sklonu lamel: 90°,75°,60°, 45°,
(úhly vztažené k vodorovné rovině) 

Produktová řada Alaris Aero byla navržena s cílem tužší a masivnější konstrukce, která dokáže přenést větší zatížení a překlenout velké vzdálenosti. Slunolam Alaris Aero působí na fasádě svými rozměry monumentálně a dodává budově jistou dávku honosnosti. Výhodou systému Alaris Aero je variabilita sklonu lamely v úhlech 90°, 75°, 60°, 45° . Tato variabilita je dána držákem Vario Click, který zároveň usnadňuje montáž zacvaknutím lamely do držáku a zajištění proti podélnému posuvu.

Při návrhu vyložení slunolamu je nutné dbát na diagram závislosti vyložení slunolamu na rozteči podpor (viz. detail produktu – s proklikem na pdf), kde s rostoucí délkou vyložení klesají rozteče nosníků. Při vyložení delším než 1500mm je nutné připevnit diagonální podporu v podobě táhla zakotveného do fasády.

Více informací zde
photo photo photo

Alaris Aero pohyblivé slunolamy

Variabilita sklonu lamel: 0° - 115°
(úhly vztažené k vodorovné rovině) 

Pro naprostou svobodu stínění jsou vhodné naklápěcí slunolamy Alaris Aero movable. Spojení robustních lamel s nosnou konstrukcí a  variabilitou sklonu lamel tvoří jedinečný produkt Alaris Aero movable.

Naklápěcí vertikální slunolamy umožňují měnit intenzitu zastínění v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách nebo dle požadavků zákazníka. V letních měsících tak dokážou účinně zabránit průchodu slunečních paprsků do interiéru. Oproti tomu v průběhu chladnějších obdobích lze otevřením slunolamu sluneční paprsky využít k ohřevu interiéru, což může snížit celkové náklady na vytápění.

Každá lamela je v nosné konstrukci uložena pomocí čepu, kolem kterého se otáčí. Spojením všech lamel pomocí táhla je pak docíleno synchronního pohybu celého slunolamu.

Více informací zde
ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.