Jak probíhá stavba pergoly od A do Z

Chcete svůj dům vyladit pergolou, díky které si pobyt na čerstvém vzduchu budete moci užívat klidně i celý rok? Naši odborníci vám pomohou s výběrem nejlepšího typu zahradní pergoly, postarají se o realizaci i následný servis.

Začněte nezávaznou poptávkou

Nezávaznou poptávku vytvoříte snadno. Stačí jen kliknout na tlačítko Nezávazná poptávka nebo vyplnit formulář na konci našich stránek. Do formuláře stačí vyplnit vaše jméno a příjmení, e-mailovou adresu, telefonní číslo a místo montáže. Do textu zprávy napište, jaké máte přání. Klidně nám sdělte svoji konkrétní představu nebo jen jednoduše to, že uvažujete o stavbě pergoly.

Vhodný typ a nacenění

V co nejkratší možné době se vám ozve pracovník našeho týmu, který s vámi probere podrobnosti a nabídne několik možností, jak realizaci řešit. U každého způsobu řešení budou uvedeny informace, které vám umožní si udělat konkrétní představu a zvážit všechna pro a proti. Samozřejmě obdržíte i cenovou nabídku jednotlivých řešení.

Zaměření prostoru zahradní pergoly

Pokud se vám nabízené řešení bude zamlouvat a dohodneme se na ceně, navštíví vás náš technik, který si prostor zaměří a probere s vámi možnosti realizace. Realizaci pergoly můžete začít řešit již v době stavby domu, ale klidně i později, tedy v době, kdy dům již stojí.

Zaměření pergoly netrvá dlouho. Zpravidla zabere zhruba hodinu až dvě. Technik vám dokáže poradit s umístěním pergoly, ale definitivní rozhodnutí je na vás. Setkáte se s možností kotvení do fasády, samonosnou pergolou nebo samostatně stojící pergolou. Důležitý bude i výběr správného typu zastřešení, které může být pevné, posuvné nebo naklápěcí.

Volně stojící hliníková pergola PLACEO

Obrázek: Samostatně stojící pergola může být nejen u domu, ale také kdekoliv na zahradě. 

Výběr zastřešení a doplňujících prvků

Naklápěcí lamely patří mezi nejluxusnější řešení zastřešení. Lamely je možné nechat zcela otevřené, naklopené v určitém úhlu, aby pod střechu nesvítilo přímé slunce, nebo zavřené. Pod pergolou tak můžete celoročně nechat nábytek a další příslušenství. Střecha pergoly unese i značnou vrstvu sněhu. Ovládání je řešeno pomocí motoru.

Technik vám podle místa, na kterém má pergola stát, navrhne možnost instalace doplňujících prvků. Pokud se jedná o vyvýšené větrné místo, nabídne vám několik možností bočního krytí či zasklení. V případě, že se do místa bude celý den opírat slunce, upozorní vás na možnosti stínění. Zástěny mohou být posuvné, naklápěcí nebo pevné vybavené dveřmi. Díky této možnosti můžete pergolu využívat celoročně, nebo z ní udělat zimní zahradu.

Výroba a realizace pergoly na míru

Po zaměření se produkt zadá do výroby. Každá pergola je originální a vyráběna tak, aby vašim možnostem odpovídala na míru. Výroba trvá zhruba čtyři až šest týdnů v závislosti na sezóně.

Pro výrobu se používá extrudovaný hliník opatřený práškovým lakováním. Před lakováním se kovový materiál ošetří chemickým oplachem, který povrch odmastí, odstraní z něj nečistoty a oxidační činidla. Práškové lakování se na kovové materiály aplikuje pomocí stlačeného vzduchu. Při stříkání laku dochází ke vzniku kladně a záporně nabitých částic, které se vzájemně přitahují, a proto drží lak na povrchu skutečně pevně.

Hliníková pergola je tedy zcela bezúdržbová. Pokud to konstrukce vyžaduje, je možné ji čas od času opláchnout čistou vodou bez použití saponátů.

Hliníkovou pergolu je možné vyrobit v celé řadě barevných provedení, která vychází ze vzorníku RAL. Rozhodnout se můžete i pro realizaci v karbonovém designu, který se hodí především k moderním novostavbám. Pokud je váš dům starší či tradiční, můžete upřednostnit dřevěný dekor, který je také zcela bezúdržbový. Záleží jen na vás, jakou barvu konstrukce a lamelového zastřešení si vyberete.

Pergola s dřevěným designem

Obrázek: Dekor konstrukce může imitovat dřevo. 

Během realizace, která trvá zhruba jeden den, je možné pergolu dovybavit dalším příslušenstvím, mezi které patří:

  • dešťový a větrný senzor – automaticky zavře lamely v případě nepřízně počasí,
  • infratopení – v zimě vám pomůže vytopit pergolu se stěnami, jedná se o nízkonákladové vytápění,
  • LED osvětlení,
  • boční roletové krytí – vyrábí se ze speciálního materiálu, který zabrání pohledům zvědavých sousedů, ale vy přitom nepřijdete o výhled,
  • zasklení – vhodné pro celoroční využívání zahradní pergoly.

Příprava pro instalaci pergoly je vždy zcela individuální a realizuje se během výroby pergoly. Díky připravenému terénu může okamžitě po vyrobení dojít k montáži bez zbytečných časových prodlev.

Servis a záruka

Na všechny výrobky z našeho portfolia poskytujeme prodlouženou záruku na 5 let. Samozřejmostí je možnost dokoupení a následné instalace doplňkového příslušenství i během používání pergoly. Pokud zjistíte, že by se vám hodilo stínění nebo osvětlení, naši technici jej přijedou odborně instalovat.

Není žádný důvod se realizace pergoly obávat. Vyzkoušejte naše služby a uvidíte, že si krásné dny pod pergolou budete užívat již brzy.

 

Přečtěte si také naše další zajímavé články:

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.