Jak rozzářit pergolu pro různé příležitosti?

Těšíte se na pohodu na zahradě a zvlášť na slavnostní a romantické chvíle strávené venku? Už se to blíží, teplé dny budou přibývat, je tedy dobré být připraven a využít každý okamžik, který si můžete užívat na své terase. Pergola je často dějištěm dětských narozeninových oslav, grilování s přáteli nebo tichého posezení ve dvou. Doladit atmosféru podle vašich představ vám pomůže vhodné osvětlení pergoly. Jak vybrat to správné?


Obrázek: Pergola připravená k příjemnému posezení za každého počasí. Zdroj: Alaris.cz

Pokud si pořídíte bioklimatickou pergolu PLACEO, která je navržena v minimalistickém designu s rovinnou střechou a ostrými pravoúhlými rysy nosné konstrukce, oceníte skvělé bezúdržbové řešení. Speciální lamely v uzavřené poloze mohou díky unikátnímu tvaru střešních profilů dokonale odvádět dešťovou vodu a zajistit tak udržení suchého prostředí v prostoru pod pergolou. K zajištění odolnosti je lamelová pergola vyrobena z pevné hliníkové slitiny s komponenty z nerezavějící oceli.

Požadavky na venkovní osvětlení

U venkovního osvětlení je důležitá ochrana před vniknutím vody a cizích předmětů. Ať už si vyberete jakékoliv svítidlo, při umístění na zahradě musí být především bezpečné. V praxi to znamená, že do pergoly kupujte produkty pouze s hodnotou IP krytí 44 a vyšší. Budete tak mít jistotu ochrany před vniknutím pevných cizích těles o průměru 1 mm a větších a proti dešti nebo vodě stříkající ze zahradní hadice.

Zabudované LED osvětlení

Bioklimatické pergoly značky Alaris, které přinášejí ochranu před sluncem i deštěm, mají řadu skvělých funkcí - např. umožňují regulovat stínění a zároveň zajišťují ideální klima uvnitř. K těmto pergolám je možné dokoupit řadu komponentů, které chvíle strávené pod pergolou ještě víc zpříjemní. Některé typy pergol je možné zakoupit i se zabudovaným LED osvětlením, které je odolné proti povětrnostním vlivům a také dostatečně kryté proti vniknutí pevných částic a vody. U některých lze žárovky na pergolu dokoupit později.

Třeba u bioklimatické pergoly PLACEO je možné umístit osvětlení na extrudované lamely nebo na příčný a podélný nosník pergol. LED osvětlení pergoly může být bílé nebo barevné. Bílé LED osvětlení je ovládáno na stejném dálkovém ovladači jako celá pergola nebo rolety. Regulujete si jím intenzitu osvětlení. Barevné LED osvětlení ovládáte na odděleném ovladači, na kterém si volíte barvu, intenzitu a jiné.

Nástěnná svítidla na fasádu a závěsná svítidla do pergoly

Pokud máte pergolu připevněnou ke zdi domu, venkovní světla mohou být umístěna na fasádě domu. Venkovní nástěnná osvětlení mají různé tvary, které určují rozptyl světla. Pro větší pergoly je určitě vhodné pořídit více svítidel, která umožní příjemný pobyt a bezpečný pohyb v celém prostoru.

Další možností, jak si rozsvítit vaši tradičně řešenou pergolu, je umístění kovových lustrů, luceren a jiných závěsných světel. Tyto typy poskytují rovnoměrnější osvětlení a stylově se hodí do většiny zahradních staveb.


Obrázek: Romantický večer doladí správné osvětlení v pergole.

Solární svítidla šetří vaši kapsu

Večer si můžete posvítit i tam, kde nemáte zavedenou elektřinu, ale máte dostatek slunečního světla přes den. Zahradní solární lampy přes den nashromáždí sluneční energii, kterou po setmění vyzařují. Vybírat můžete z různých typů závěsných kovových lustrů, nástěnných svítidel, lampiček nejrůznějších tvarů a velikostí, které krásně zapadnou do vašeho prostředí. Další výhodou je většinou jejich snadné přemisťování podle momentální nálady a druhu akce, kterou pořádáte. Vaše pergola může zářit pokaždé jinak.

Nezapomenutelná atmosféra s plynovým ohništěm

Slavnostní atmosféru a romantické osvětlení získáte s plynovým ohništěm umístěným v blízkosti stolu pod pergolou. Užijete si nejen světla otevřeného ohně, ale budete moci zahájit sezónu už v chladnějších jarních dnech, nebo si ji na podzim prodloužíte, protože se krásně ohřejete, i když nebudou teploty zrovna letní. S plynovým hořákem můžete v klidu posedět s přáteli nebo s rodinou, užívat si romantické a klidné chvíle ve dvou, aniž by vás vyháněly ze zahrady nepříjemné pocity chladu.


Obrázek: Terasový ohřívač SUNWOOD MARINO osvětlí i zahřeje. Zdroj: Sunsystem.cz

Osvětlení pro významné události

Při zvláštních příležitostech si určitě přejete připravit sváteční posezení s originální výzdobou. Patří k tomu i trochu jiné osvětlení, které můžete po akci zase schovat a příště rozmístit podle nového nápadu. Vaší kreativitě budou vyhovovat například světelné LED řetězy, které můžete omotat kolem sloupků, natáhnout mezi keře nebo kdekoliv, kde se vám bude líbit.

Pokud si rádi hrajete a máte rádi změnu, budou se vám líbit také LED pásky. Vhodné jsou LED světelné pásky 230 V pro použití jak venku, tak vevnitř. Pásek lze dělit po celých metrech a jedním kabelem je možné zapojit až 100 m pásku. LED pásek můžete využít díky jeho malým rozměrům, nízké spotřebě a snadné montáži také ve vaší pergole. Jsou proti klasickým svítidlům velice úsporné a nezahřívají se na vysokou teplotu, proto nejsou nebezpečné a nehrozí požár. Časté zapínání a vypínání nesnižuje výrazně jejich životnost.

Nečekejte na léto a buďte připraveni s novým osvětlením na příjemný pobyt ve vaší pergole už nyní.

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.