Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Bioklimatické pergoly PLACEO

SIMONA KRAINOVÁ DOPORUČUJE!


Sluneční světlo působí na naši náladu a pracovní výkon každý den. Pro dobré a zdravé pracovní i domácí prostředí je potřeba si v interiéru vytvořit dobré světelné i teplotní podmínky. A proto jsou tu naše moderní produkty z hliníku, které vám umožní regulovat si stínění přesně tak, jak potřebujete. Jedná se především o bioklimatické pergoly PLACEO, screenové rolety na pergolu i okna, velmi praktické a efektní slunolamy, které dodají moderní vzhled každé budově, a hliníkové přístřešky na auto.  

Popis produktu

Bioklimatická pergola PLACEO

Přednosti

 • Lamely bioklimatické pergoly PLACEO jsou odolné vůči sněhové zátěži – mohou být uzavřeny i přes zimní období.
 • Skrytý motor, který nevyčnívá z pergoly.
 • Integrovaný okap v obvodovém profilu odvádějící dešťovou vodu sloupem pryč.
 • Připravený systém pro implementaci dalších prvků – posuvné hliníkové systémy, stínicí látkové nebo průhledné PVC rolety atd.
 • Elektromechanické polohování střešních profilů pomocí dálkového ovládání - proto je pergola bioklimatická.
 • Natočení lamel na střeše pergoly v úhlu až 140°.
 • Možnost umístění těsnění mezi jednotlivé lamely, čímž se sníží průvzdušnost střechy pergoly.
 • Všechny fixační komponenty jsou vyrobeny z nerezavějící oceli a jsou prakticky neviditelné.
 • Hliníkové bioklimatické pergoly jsou ošetřeny vysoce kvalitní práškovou barvou, můžete si tak zvolit různé barevné provedení lamelové pergoly, ale především je pergola bezúdržbová, není potřeba ji natírat či se o ni jinak starat

Rozměry

 • Max. 4500 x 6950 x 3000 (L x W x H)

Ovládání

 • Elektromechanické, dálkově ovládané

Zatížení

 • 900 N/m2

Barevné provedení

 • Práškové lakování dle RAL
 • Dřevodekory
 • Designkarbon

Příslušenství

 • Dešťový a větrný senzor
 • Infratopení
 • LED osvětlení
 • Boční roletové krytí
 • zasklení
photo photo photo

Wood design

Od roku 2017 nabízí společnost Alaris Czech Republic bioklimatickou pergolu také v dřevodekoru. Zákazníci, kterým se líbí dřevo, ale nebaví je neustálá a náročná péče o něj, mají ideální možnost skloubit věrnou imitaci dřeva a bezúdržbového hliníku v podobě pevné pergoly PLACEO. Pergola je naprosto bezúdržbová a její životnost se s dřevem nedá ani porovnávat. Použití dřevodekoru se hodí zejména ke stavbám s šikmými střechami a dokonale se dokáže snoubit s již existujícími prvky ze dřeva u domu.

photo photo photo

Double pergola

Double pergola
Maximální délka jedné samostatné pergoly (jednoho celku), kterou společnost Alaris vyrábí, je 6 950 mm. Existuje ale také unikátní možnost spojování více bioklimatických pergol PLACEO dohromady, a to v nejrůznějších kombinacích. Taková konstrukce se nazývá double pergola (dvojčata). Spojením pergol vzniká výhoda, která spočívá nejen v délce pergoly, ale také v tom, že orientace lamel je libovolná v samostatném poli, tudíž se střecha může přizpůsobit aktuálním požadavkům.

Corner pergola
Oproti samostatně stojící funkci, hliníková lamelová pergola PLACEO oplývá i funkcí opačnou. Pergolu je možné ukotvit přímo do domu. V takovém případě pergola musí mít pouze jednu nohu a další počet nohou záleží na požadavcích zákazníka, který si vybere buď další opěrnou nohu nebo kotvení. Tento typ pergoly se nazývá corner pergola (rohová).

photo photo photo

Dešťový a větrný senzor

Za další oblíbené příslušenství bioklimatické pergoly PLACEO může být považován dešťový a větrný senzor. Jestliže zákazník není doma a přijde nečekaný déšť, bouřka, popřípadě se zvedne silný vítr, pergola s lamelami se díky tomuto senzoru automaticky uzavře, takže cokoliv, co se nachází pod pergolou, zůstane uchráněno před nežádoucími a nečekanými vlivy počasí.

photo photo photo

RAL a Carbon design

Bioklimatickou pergolu PLACEO je možné vyrobit v jakékoliv barvě dle vzorníku RAL. Společnost Alaris Czech Republic spolupracuje s lakovnou, ve které profily podléhají práškovému lakování. Vzorník RAL oplývá opravdu širokou škálou barev. Zákazník si tak může vybrat tu nejvhodnější barvu jak pro samotnou konstrukci, tak i pro lamely střešní konstrukce. Pro lamely výrobce doporučuje světlejší barvy z důvodu přehřívání a rozprostírání světla pod pergolou. Kromě barev podle vzorníku RAL nabízí společnost Alaris Czech Republic také hliníkovou pergolu PLACEO v provedení karbonového designu, a to jak v matné podobě, tak i v lesklé. Toto provedení není standartní, ale bioklimatická pergola PLACEO s lamelami v tomto provedení vypadá opravdu luxusně.

photo photo photo

Free-standing pergola

K přednostem hliníkové pergoly PLACEO, které byly zmíněny na předešlé stránce, může být přidán i fakt, že lamelová pergola PLACEO může stát i samostatně kdekoliv v prostoru. To je možné díky propracované konstrukci, vysoce odolným a pevným profilům a díky kvalitním spojovacím komponentům. Hliniková pergola PLACEO se může pyšnit přívlastkem samostatně stojící.

photo photo photo