Bioklimatické pergoly PLACEO

SIMONA KRAINOVÁ DOPORUČUJE!


Sluneční světlo působí na naši náladu a pracovní výkon každý den. Pro dobré a zdravé pracovní i domácí prostředí je potřeba si v interiéru vytvořit dobré světelné i teplotní podmínky. A proto jsou tu naše moderní produkty z hliníku, které vám umožní regulovat si stínění přesně tak, jak potřebujete. Jedná se především o bioklimatické pergoly PLACEO, screenové rolety na pergolu i okna, velmi praktické a efektní slunolamy, které dodají moderní vzhled každé budově, a hliníkové přístřešky na auto.  

Popis produktu

Bioklimatická pergola PLACEO

Přednosti

 • Lamely bioklimatické pergoly PLACEO jsou odolné vůči sněhové zátěži – mohou být uzavřeny i přes zimní období.
 • Skrytý motor, který nevyčnívá z pergoly.
 • Integrovaný okap v obvodovém profilu odvádějící dešťovou vodu sloupem pryč.
 • Připravený systém pro implementaci dalších prvků – posuvné hliníkové systémy, stínicí látkové nebo průhledné PVC rolety atd.
 • Elektromechanické polohování střešních profilů pomocí dálkového ovládání - proto je pergola bioklimatická.
 • Natočení lamel na střeše pergoly v úhlu až 140°.
 • Možnost umístění těsnění mezi jednotlivé lamely, čímž se sníží průvzdušnost střechy pergoly.
 • Všechny fixační komponenty jsou vyrobeny z nerezavějící oceli a jsou prakticky neviditelné.
 • Hliníkové bioklimatické pergoly jsou ošetřeny vysoce kvalitní práškovou barvou, můžete si tak zvolit různé barevné provedení lamelové pergoly, ale především je pergola bezúdržbová, není potřeba ji natírat či se o ni jinak starat

Rozměry

 • Max. 4500 x 6950 x 3000 (L x W x H)

Ovládání

 • Elektromechanické, dálkově ovládané

Zatížení

 • 900 N/m2

Barevné provedení

 • Práškové lakování dle RAL
 • Dřevodekory
 • Designkarbon

Příslušenství

 • Dešťový a větrný senzor
 • Infratopení
 • LED osvětlení
 • Boční roletové krytí
 • zasklení
photo photo photo

Wood design

Od roku 2017 nabízí společnost Alaris Czech Republic bioklimatickou pergolu také v dřevodekoru. Zákazníci, kterým se líbí dřevo, ale nebaví je neustálá a náročná péče o něj, mají ideální možnost skloubit věrnou imitaci dřeva a bezúdržbového hliníku v podobě pevné pergoly PLACEO. Pergola je naprosto bezúdržbová a její životnost se s dřevem nedá ani porovnávat. Použití dřevodekoru se hodí zejména ke stavbám s šikmými střechami a dokonale se dokáže snoubit s již existujícími prvky ze dřeva u domu.

photo photo photo

Double pergola

Double pergola
Maximální délka jedné samostatné pergoly (jednoho celku), kterou společnost Alaris vyrábí, je 6 950 mm. Existuje ale také unikátní možnost spojování více bioklimatických pergol PLACEO dohromady, a to v nejrůznějších kombinacích. Taková konstrukce se nazývá double pergola (dvojčata). Spojením pergol vzniká výhoda, která spočívá nejen v délce pergoly, ale také v tom, že orientace lamel je libovolná v samostatném poli, tudíž se střecha může přizpůsobit aktuálním požadavkům.

Corner pergola
Oproti samostatně stojící funkci, hliníková lamelová pergola PLACEO oplývá i funkcí opačnou. Pergolu je možné ukotvit přímo do domu. V takovém případě pergola musí mít pouze jednu nohu a další počet nohou záleží na požadavcích zákazníka, který si vybere buď další opěrnou nohu nebo kotvení. Tento typ pergoly se nazývá corner pergola (rohová).

photo photo photo

Dešťový a větrný senzor

Za další oblíbené příslušenství bioklimatické pergoly PLACEO může být považován dešťový a větrný senzor. Jestliže zákazník není doma a přijde nečekaný déšť, bouřka, popřípadě se zvedne silný vítr, pergola s lamelami se díky tomuto senzoru automaticky uzavře, takže cokoliv, co se nachází pod pergolou, zůstane uchráněno před nežádoucími a nečekanými vlivy počasí.

photo photo photo

RAL a Carbon design

Bioklimatickou pergolu PLACEO je možné vyrobit v jakékoliv barvě dle vzorníku RAL. Společnost Alaris Czech Republic spolupracuje s lakovnou, ve které profily podléhají práškovému lakování. Vzorník RAL oplývá opravdu širokou škálou barev. Zákazník si tak může vybrat tu nejvhodnější barvu jak pro samotnou konstrukci, tak i pro lamely střešní konstrukce. Pro lamely výrobce doporučuje světlejší barvy z důvodu přehřívání a rozprostírání světla pod pergolou. Kromě barev podle vzorníku RAL nabízí společnost Alaris Czech Republic také hliníkovou pergolu PLACEO v provedení karbonového designu, a to jak v matné podobě, tak i v lesklé. Toto provedení není standartní, ale bioklimatická pergola PLACEO s lamelami v tomto provedení vypadá opravdu luxusně.

photo photo photo

Free-standing pergola

K přednostem hliníkové pergoly PLACEO, které byly zmíněny na předešlé stránce, může být přidán i fakt, že lamelová pergola PLACEO může stát i samostatně kdekoliv v prostoru. To je možné díky propracované konstrukci, vysoce odolným a pevným profilům a díky kvalitním spojovacím komponentům. Hliniková pergola PLACEO se může pyšnit přívlastkem samostatně stojící.

photo photo photo
ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.