Vertikální vodorovné slunolamy

Predstavujeme nasledujúce produktové rady pre vertikálne tienenie s vodorovnou polohou lamely:

Alaris Umbra
Alaris Aero pevné
Alaris Aero pohyblivé
Alaris Ventus

Hlavné prednosti týchto produktových radov sú: celoročné tienenie, doplnok fasádneho systému, plošný architektonický prvok

Popis produktu

Alaris Umbra

Variabilita sklonu lamel: 10°,30°, 50°
(úhly vztažené k vodorovné rovině) 

Horizontální slunolamy Alaris UMBRA jsou další možností pevných slunolamů. Lze je umístit před okna nebo po celé fasádě a slouží tak jako fasádní systém. Nosná konstrukce tohoto slunolamu drží celý lamelový systém, který je tvořen vertikálně umístěnými nosnými profily ve stanovené vzdálenosti. Podle vzdálenosti se používají různé druhy lamel (viz. v technickém listu). Hliníkové držáky se montují do nosných profilů, do nich se pak zacvaknou lamely. Pro zaslepení nosníku lze použít hliníkovou krytku. Způsob samotné montáže je i v tomto případě velmi jednoduchý a dobře osvědčený. Pro vertikální slunolamy Alaris UMBRA jsou standardní úhly uchycení 10°, 30° a 50°.

Více informací zde

Alaris Aero pevné slunolamy

Variabilita sklonu lamel: 90°,75°, 60°,45°
(úhly vztažené ke svislé rovině)

Produktová řada Alaris Aero byla navržena s cílem tužší a masivnější konstrukce, která dokáže přenést větší zatížení a překlenout velké vzdálenosti. Slunolam Alaris Aero působí na fasádě svými rozměry monumentálně a dodává budově jistou dávku honosnosti. Výhodou systému Alaris Aero je variabilita sklonu lamely v úhlech 90°, 75°, 60°, 45° . Tato variabilita je dána držákem Vario Click, který zároveň usnadňuje montáž zacvaknutím lamely do držáku a zajištění proti podélnému posuvu.

Systém je tvořen nosníky svisle připevněné přes konzole ke konstrukci. Na systémové nosníky jsou přimontovány držáky Vario Click, do kterých se lamely Alaris Aero zacvaknou na požadovaný úhel. Rozteče držáků jsou závislé jednak na požadavku zákazníka z hlediska míry zastínění, dále pak na konkrétních geografických a konstrukčních podmínkách objektu.

 

Více informací zde

Alaris Aero pohyblivé slunolamy

Variabilita sklonu lamel: 0° - 115°
(úhly vztažené ke svislé rovině) 

Pro naprostou svobodu stínění jsou vhodné naklápěcí slunolamy Alaris Aero movable. Spojení robustních lamel s nosnou konstrukcí a  variabilitou sklonu lamel tvoří jedinečný produkt Alaris Aero movable. 
Systém pohyblivého slunolamu tvoří nosníky svisle připevněné přes konzole ke konstrukci. Lamely jsou pak v nosníku uloženy pomocí čepu, kolem kterého se otáčí. Spojení všech lamel pomocí táhla je pak docíleno synchronního pohybu celého slunolamu. Motor je připevněn na vybraný nosník, který může otáčet 1 nebo 2 pole lamel podle velikosti a zatížení daného pole.

Naklápěcí vertikální slunolamy umožňují měnit intenzitu zastínění v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách nebo dle požadavků zákazníka. V letních měsících tak dokážou účinně zabránit průchodu slunečních paprsků do interiéru. Oproti tomu v průběhu chladnějších obdobích lze otevřením slunolamu sluneční paprsky využít k ohřevu interiéru, což může snížit celkové náklady na vytápění.
Každá lamela je v nosné konstrukci uložena pomocí čepu, kolem kterého se otáčí. Spojením všech lamel pomocí táhla je pak docíleno synchronního pohybu celého slunolamu.

Více informací zde

Alaris Ventus

Variabilita sklonu lamel: 90°

Systém Alaris VENTUS je tvořen lamelami ve tvaru písmene „Z“ o různých velikostech, které se navzájem překrývají. Tím jsou předurčený pro použití na fasádách nebo pro zakrytí technologických zařízení staveb. Nejedná se tedy pouze o architektonický prvek budov. Díky své konstrukci se také používají pro vstup nebo výstup vzduchu do budovy nebo z budovy. Jedná se opět o pevné řešení a tvar lamel udává, že jsou určeny k vertikálním aplikacím různého charakteru. 

 

Více informací zde
ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.