Jak kvalitně zastínit pergolu

 

Odpoledne přijde svěží déšť, ale vám to vůbec nevadí, protože jen pomocí ovladače nastavíte střechu a boční stínění pergoly tak, aby na vás nepršelo a nefoukalo. Také si rádi užíváte grilování s rodinou a přáteli? Ti totiž přijedou hned potom, co skončí přeháňka a opět vysvitne slunce. Vy si tak můžete po celodenní práci na čerstvém vzduchu užít ještě pohodovou večeři při západu slunce. 

Zní to jako sen? Každý správný rodinný dům by měl mít terasu jako společenský prostor na čerstvém vzduchu. Terasy zastřešené minimalistickou pergolou se staly v posledních letech opravdovým trendem v bydlení. 

Zastínění pergoly PLACEO

Pergola Alaris PLACEO s bočním stíněním. Zdroj: alaris.cz

Výhody pergol od firmy Alaris

Luxusní pergoly PLACEO mají spousty výhod. Podrobněji se o nich můžete dočíst například v článku Hliníkové pergoly PLACEO. Mezi jejich největší výhody patří téměř absolutní bezúdržbovost. Jsou vyrobené ze speciálně povrchově upravené pevné hliníkové slitiny s nerezovými komponenty, takže se vám nestane, že by pergola korodovala nebo bledla, navzdory působení vody a slunečního záření. 

Proč stínit pergolu?

Pergola sama osobě sice odolá téměř všem vlivům počasí, ale co věci, nebo dokonce lidé nacházející se pod pergolou? Před sluncem, deštěm, větrem a otravným hmyzem je potřeba chránit sebe, vaše nejbližší a nakonec i váš zahradní nábytek si zaslouží zvýšenou ochranu, abyste ho nemuseli často měnit.

Jídelní stůl s židlemi pod pergolou

Boční stínění pergoly PLACEO. Zdroj: alaris.cz

Hlavním důvodem stínění pergoly je samozřejmě zpříjemnění pobytu pod pergolou i za horkých slunečných dnů nebo naopak za deště. Můžete se tak nerušeně oddávat vašim oblíbeným činnostem a nebude vás obtěžovat nepřízeň počasí.

Výhody stínění

Firma Alaris nabízí k pergolám různé typy stínění, které vás nejen ochrání před vlivy počasí nebo zvědavými pohledy zvenčí, ale je stejně jako pergoly PLACEO navrženo v moderním minimalistickém designu. Doplní tak dokonale vzhled vaší pergolou zastřešené terasy. 

Ochrana před UV zářením

Je důležité chránit se před škodlivým UV zářením. Především pak vaše děti, které si na terase rády hrají tak ochráníte před negativním působením slunce. 

Prodloužíte životnost zahradního nábytku

Zahradní nábytek na terase také nesnáší sluneční záření moc dobře a po čase může začít blednout, nebo se loupat. Samozřejmě to vždy závisí na materiálu z něhož  je vyrobený a na jeho povrchové úpravě.

Ochrana proti větru

Určitě se vám už stalo, že vám vítr rozfoukal všechny papíry, když jste chtěli pracovat na terase. Je to nepříjemné, sbírat je potom po celé zahradě. Stínění pergoly vám ale může pomoci i s tímto problémem. 

Pergola ve stylovém dřevěném provedení.

Vytažená boční screenová roleta na pergole ve stylovém dřevěném provedení. Zdroj: alaris-pergoly.com

Regulace tepla

Stíněním lze terasu i částečně uzavřít. Minimálně zabráníte nepříjemnému chladnému větru. Pokud si koupíte plynovou lampu, teplo se vám díky bočnímu stínění snáze udrží pod pergolou. 

Ochrana proti otravnému hmyzu

I když je v létě krásně, bohužel létá více hmyzu. Stínění vám pomůže od otravných komárů, much, ale i vos nebo včel, které mohou být nebezpečné. 

S bočním stíněním pergoly počasí už nikdy nepřekazí vaše grilování. Zdroj: alaris.cz

Ochrana proti dešti

Díky speciální PVC látce jsou boční stínící rolety vhodné i jako ochrana proti dešti. Voda po nich totiž jen steče, nedostane se pod pergolu a rolety samy rychle uschnou. 

Ochrana proti zvědavcům 

Sousedé už vám nebudou koukat až do obýváku. Dokonce je stínění možné vyrobit ze speciální látky, skrz kterou je vidět ven, ale dovnitř ne. 

Pohodlné dálkové ovládání

Třešničkou na dortu je potom jednoduché ovládání pomocí dálkového ovladače. Kdybychom řekli, že nemusíte hnout ani prstem, nebude to úplně pravda. Stačí ale pouze stisknout tlačítko a můžete si zastínit pergolu, jak zrovna potřebujete. 

Vytažené rolety na pergole

Vytažené rolety na pergole a jejich elegantní integrované řešení. Zdroj: sunsystem.cz

Typy stínění

Firma Alaris nabízí různé typy rolet a stínění pro pergoly. Jsou z různých materiálů, navržených pro konkrétní potřeby zákazníka. 

Nejčastější je zakrytí pergoly pomocí screenových rolet pro zastínění pergoly nebo oken. Tyto screenové rolety lze vyrobit z různých materiálů. Nejlepší je speciální PVC stínící roleta s průhledností pouze zevnitř ven. 

Výběr z barev a designů stínění 

Zároveň lze vybírat z mnoha barev korespondujících s paletou barev pro výrobu pergoly. Dostupné barvy a více informací o roletách a dalším stínění pro pergoly najdete na webu firmy Alaris.

Různé pozice stínících rolet 

Stínící rolety nemusí být na všech stranách pergoly, ale jen tam, kde je to nejvíce potřeba. Zdroj: sunsystem.cz

 

Přečtěte si také naše další zajímavé články:

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.