Doplňková výbava pergoly vám zpříjemní posezení

Rozhodli jste se, že si pořídíte pergolu, která vám zpříjemní posezení venku? Zjistěte, jaké komponenty můžete dokoupit tak, aby vám pergola zajistila maximální komfort.

Jednomodulové provedení pergoly

Jednomodulové pergoly se skládají pouze z jedné ucelené části. Pergola v tomto provedení může být buď na čtyřech sloupech bez kotvení k objektu, nebo také může být upevněná na dvou sloupech a ukotvena na dvou místech na stěně domu. I přesto, že je jednomodulové řešení levnější, větší oblibě u zákazníků se těší vícemodulové provedení pergoly.

Vícemodulové provedení pergoly

Už asi správně tušíte, že se vícemodulové provedení bioklimatické pergoly skládá z více modulů, které jsou umístěny vedle sebe nebo za sebou. V tomto případě se tedy skládají dvě nebo více pergol. Toto řešení je vhodné v případě, kdy je nutné zastřešit velkou plochu a není možné použít jednomodulové řešení. Pergoly ve vícemodulovém provedení mohou také stát samostatně na sloupech, nebo se částečně kotvit k domu.

TIP: Bioklimatické pergoly značky Alaris a doplňkové komponenty

Vysokou kvalitou, odolností, funkčností a také moderním designem se vyznačují bioklimatické pergoly značky Alaris, které přinášejí ochranu před sluncem, umožňují regulovat stínění a zároveň zajišťují ideální klima uvnitř. K těmto pergolám je možné dokoupit řadu komponentů, které chvíle strávené pod pergolou ještě zpříjemní. Pojďme si je představit.

Screenové rolety

V případě, že chcete pergolu úplně zastínit, přijdou vám vhod screenové rolety, označované také jako sluneční clony nebo stínicí rolety. Tyto rolety jsou vyrobeny z odolného materiálu, jsou dostupné v několika barevných variantách a pergolu zastiňují, ale zároveň část světla propouští. Speciální PVC látka rolet při celkovém stažení slouží také jako síť proti hmyzu a chrání i proti dešti. Screenové rolety značky Alaris můžete jednoduše ovládat pomocí dálkového ovladače stisknutím jediného tlačítka.Boční screenové rolety vás ochrání před výkyvy počasí, hmyzem i zraky sousedů. 

Slunolam

Pergolu můžete také zastínit pomocí takzvaného slunolamu. Jedná se o soustavu lamel, které stíní. Slunolam může být použit vertikálně jako střecha pergoly, kdy nejen stíní, ale má také funkci protidešťové bariéry. Lamely mohou být použity také k bočnímu stínění v podobě posuvného slunolamu.

Zástěna do pergoly

Ochranu před deštěm, větrem i slunečními paprsky nabízí zástěna, která je umístěna do bočních stěn pergoly. Tato zástěna je dostupná v několika variantách a vyrábí se na míru podle rozměrů pergoly.

Integrovaný okap

Integrovaný okap je efektivním řešením, jak svést dešťovou vodu ze střechy jedním ze sloupů pergoly. Vzhledem k tomu, že je okap umístěný ve sloupu, nijak nenarušuje vzhled pergoly, ve vrchní části okapu je navíc umístěna síťka, která zabraňuje vniknutí velkých nečistot.

Sklápěcí systém

Sklápěcí systém oceníte v případě, že chcete regulovat prostup světla na terasu. Tento systém umožňuje naklápět hliníkové lamely na střeše pergol, při úplném zavření lamel je terasa chráněná i před deštěm. Zvolit můžete i automatické systémy sklápění propojené s čidly, které indikují vítr i déšť a mohou být případně napojeny na kompletní meteostanici. Jak to funguje v praxi? Například ve chvíli, kdy začne pršet, lamely se automaticky zavřou a vy se nemusíte o nic starat.

Dešťový a větrný senzor

Dalším příslušenstvím k pergolám značky Alaris je dešťový a větrný senzor. Jak už bylo zmíněno výše, díky tomuto senzoru se pergola automaticky uzavře ve chvíli, když přijde nečekaný déšť nebo bouřka, čímž se ochrání veškeré vybavení terasy před nečekanými výkyvy počasí.Pod pergolou oceníte i osvětlení a infrazářiče. 

LED osvětlení

Některé typy pergol je možné zakoupit se zabudovaným LED osvětlením, které je odolné proti povětrnostním vlivům a také dostatečně kryté proti vniknutí pevných částic a vody.

Infratopení

Chcete trávit dny nebo večery pod pergolou nejen v horkých letních měsících, ale také ve chvíli, kdy se ochladí? Pak jistě oceníte možnost infratopení, které přináší úsporné a efektivní vytápění. Infratopení neboli elektrické infrazářiče produkují teplo prostřednictvím infračerveného záření, jež je pro tělo velmi příjemné a přirozené. 

 

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.