Když spolu plastová okna a hliníková pergola ladí

Rozhodli jste se pořídit si hliníkovou pergolu, ale máte obavu, že nebude ladit s vašimi plastovými okny? Nevěšte hlavu, hliníkovou pergolu můžete pořídit v různých barvách, nebo plastová okna osadit venkovní stínicí technikou, která bude ladit s pergolou. Jaké možnosti se vám nabízejí?Obrázek: Hliníková konstrukce pergoly může mít různá barevná provedení.

Čarujte s barvami

Hliníkové bioklimatické pergoly patří mezi nejmodernější přístřešky, které můžete na trhu sehnat. Jak již název napovídá, konstrukce je tvořená z hliníku, který se pyšní nízkou hmotností a vysokou odolností. Kromě toho nevyžaduje žádnou údržbu. Nemusíte jej každý rok natírat nebo obrušovat a impregnovat jako dřevo. Hlavní devízou bioklimatických pergol jsou naklápěcí střešní lamely, jejichž sklon si můžete upravit na základě povětrnostních podmínek či podle toho, jak moc svítí slunce. Ovládání je přitom jednoduché. Vystačíte si s dálkovým ovladačem, o ostatní se postará motorový pohon.

Řada uživatelů váhá, zda jim moderní hliníková pergola bude ladit s plastovými okny, která například v bílé barvě mohou v porovnání s elegantní hliníkovou pergolou působit levně. Asi jen málokdo by chtěl měnit okna na celém domě jen proto, aby ladila s pergolou. Výrobci hliníkových pergol naštěstí mysleli i na design, a proto je možné si hliníkovou pergolu pořídit v jakékoliv barvě, aby ladila s okny, dveřmi nebo třeba fasádou.Obrázek: S bílými okny bude ladit hliníková pergola v bílé barvě.

Díky práškovému lakování podle RAL vzorníku si můžete vybrat pergolu s takovou barvou konstrukce, která bude ladit s vašimi okny. Máte okna s dřevěným dekorem? I hliníková pergola může vypadat jako dřevěná. Dřevěný dekor na hliníkové kostře s sebou nese celou řadu výhod:

  • vypadá přírodně,
  • nevyžaduje žádnou péči,
  • nepodléhá zubu času.

V případě, že plánujete výměnu dřevěných nebo plastových oken, rozhodněte se pro takové barevné provedení, které bude ladit s vaší pergolou. Také výrobci oken se snaží zákazníkům vyjít maximálně vstříc, a proto nabízejí plastová okna v neuvěřitelné barevné škále, včetně šedé či antracitové barvy, které s hliníkovou pergolou perfektně ladí.

Stínicí technika, která sjednotí design celého domu

Další možností, jak sladit plastová okna s hliníkovou pergolou, je stínicí technika. Svoje okna můžete doplnit o venkovní hliníkové žaluzie či rolety. I žaluzie či rolety z hliníku můžete pořídit v celé škále barev, takže jen stačí vybrat tu, která bude korespondovat s barvou vaší pergoly. Venkovní stínění je nejen ideálním sjednocujícím prvkem, nabízí i další výhody. Jaké to jsou?

Hliníkové žaluzie

Hliníkové venkovní žaluzie propůjčí vaší fasádě moderní vzhled, ale navíc dokážou efektivně regulovat průchod slunečních paprsků. Díky tomu doma udržují optimální světelnou i tepelnou pohodu. Na rozdíl od rolet si můžete lamely naklopit tak, aby propouštěly ideální hladinu světla. Pro ovládání venkovních žaluzií můžete využít buď elektromotor, nebo ruční kliku. Venkovní žaluzie je možné napojit na senzor počasí, který polohu žaluzií upraví automaticky na základě povětrnostních podmínek.Obrázek: Jednotícím prvkem se mohou stát venkovní žaluzie. 

Venkovní rolety

Venkovní rolety dokážou efektivně vyřešit problémy s přehříváním interiéru i únikem tepla přes velké skleněné plochy. Kromě toho zamezí nežádoucím pohledům zvědavých sousedů, ale také jsou bezpečnostním prvkem, který váš domov ochrání před zloději. Venkovní rolety můžete instalovat i dodatečně, takže se mohou stát perfektním jednotícím prvkem mezi vašimi okny a pergolou. Ovládání je ruční nebo automatické pomocí dálkového ovladače či vnitřního spínače.

Slunolamy

Dalším stínicím prvkem, který vaší fasádě dodá šmrnc a zároveň bude ladit s charakterem bioklimatické pergoly, jsou slunolamy. Dříve byly k vidění především na veřejných administrativních budovách. Dnes je architekti využívají i na rodinných domech, kde plní nejen funkci stínicí, ale také estetickou.

Slunolamy jsou tvořeny lamelami, které mohou být buď pevné, nebo pohyblivé. Lamely na slunolamech jsou elegantním opakujícím se prvkem, kterým se pyšní i bioklimatická pergola. O tom, že spolu tyto dvě architektonické složky budou ladit, není žádných pochyb. Slunolamy jsou dostupné ve svislém neboli vertikálním, ale také vodorovném provedení. Jsou efektivní protisluneční clonou, která se instaluje na prosklené fasády, okna nebo světlíky.

Sladění plastových oken s moderní bioklimatickou pergolou je snadné. Stačí si jen vybrat, kterému řešení dáte přednost.

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.