Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Osvětlení pro vaši pergolu

Splnili jste si sen a rozšířili své bydlení o venkovní posezení. Vybudovali jste i letní kuchyň nebo jinou relaxační zónu. Těšíte se na příjemné chvíle strávené o samotě, s rodinou nebo přáteli na vaší zahradě. Nebo se na zvelebování obytné části své zahrady teprve chystáte a jste ve fázi plánování? Správné osvětlení bude jednou z věcí, ke které vaše sny a myšlenky také zalétnou.

Obrázek: Pergolu můžete díky moderním technologiím využívat celoročně. Zdroj: Pixabay.com

Jak vypadá vaše nová pergola?

Jako u všeho máme dnes spoustu možností na výběr, i u pergoly. Záleží na vkusu, účelu, financích, které chceme investovat. Ke staršímu domku či chalupě se hodí víc klasická dřevěná pergola, nejraději postavená svépomocí. Moderní stavbu s technologickými funkcemi si dokážeme představit s hliníkovou pergolou nebo lamelovou pergolou se skrytým motorem na ovládání stínění, která je navíc bezúdržbová. Nebo po celý rok můžeme využívat zimní zahradu se spoustou nádherných cizokrajných květin.

Jak „vytunit“ pergolu

Pergola může být dnes plnohodnotným obytným prostorem a může plnit řadu funkcí, abyste ji mohli využívat co nejdéle během dne a roku. Už to vidíte? Jste ponořeni do stránek napínavého románu, nebo si cvičíte jógu, s přáteli chystáte občerstvení a povídáte si… a jste na čerstvém vzduchu. 

Vaše pergola vás chrání proti slunci, dešti, větru, abyste mohli odpočívat nebo pracovat venku co nejčastěji.  V moderní pergole můžete mít vedle pohodlného nábytku i větrací systém, topné těleso, automatické ovládání stínění pomocí smartphonu a další zařízení, která vám zpříjemní pobyt venku.

Jak vybírat osvětlení do pergoly?

Jste připraveni také na krásné letní noci, abyste si mohli vychutnávat romantiku pod hvězdami a nemuseli zábavu předčasně ukončit? Na vhodné osvětlení prostě nesmíte zapomenout. Některé typy pergol si dokonce můžete zakoupit s již zabudovaným LED osvětlením.

Pokud venkovní světlo zabudované nemáte nebo chcete další doplňková světla, myslete vždy na to, aby byla bezpečná - odolná vůči povětrnostním vlivům, dostatečně krytá proti vniknutí pevných částic a vody.

Solární svítidla využijete tam, kde svítí přes den dostatek slunce, a nemusíte pak platit za elektřinu, kterou si posvítíte večer. Tam, kde máte zavedený elektrický proud, vybírejte z nástěnných lamp, zavěšených lustrů, podhledových svítidel, LED pásek nebo se vám zalíbí třeba dekorativní lampy ve tvaru oblíbeného zvířete. Pro každého se najde to nejlepší a nejkrásnější svítidlo, které vytvoří tu správnou atmosféru. Dostatečné osvětlení zároveň sníží nebezpečí úrazu a světla na pohybová čidla minimalizují riziko vniknutí cizí osoby na pozemek.

Obrázek: Správné osvětlení zvyšuje komfort i bezpečnost. Zdroj: Pixabay.com

Výhody LED oproti klasickým žárovkám

Ještě před tím, než se rozhodnete, jak má světlo vypadat, je třeba vyřešit důležitou otázku – pořídit obyčejné žárovky, nebo LED světla. Významnou výhodou LED osvětlení je nízká spotřeba elektrické energie, úspora je až 70 %. Určitě oceníte vysokou svítivost, která zvýší váš komfort při pobytu pod pergolou za tmy. Světelná účinnost klasické žárovky představuje asi 9-12 % účinnosti LED žárovky. 

Jako majitele vás zajímají určitě údržba a náklady na provoz. Budete potěšeni, LED osvětlení je totiž zcela nenáročné a odolné i ve venkovním prostředí a zároveň bezpečné, neobsahuje žádné škodlivé látky. Po zapnutí světla se ihned naplno rozsvítí, což je taky příjemné, na rozdíl od jiných žárovek. Vynikající parametry LED osvětlení nám dokazují, že mnohokrát překonávají své předchůdce. Díky tomu, že neprodukují teplo ani UV záření a nevadí jim časté rozsvěcení a zhášení, jsou maximálně úsporné. Vydrží totiž svítit desítky tisíc hodin. Nemusíte pořád myslet na to, že je třeba žárovky často měnit. Při pobytu venku oceníte i fakt, že LED žárovky znatelně méně přitahují hmyz.

Jak vybrat vhodné venkovní LED osvětlení

Na zahradu se nabízí několik typů vhodného LED osvětlení, vždy bude záležet na tom, co od světla očekáváte a jaké máte podmínky.

Nástěnná svítidla

Vybírat můžete z různých materiálů, které vždy musí být vhodné pro venkovní použití. Umisťují se na fasádu nebo na strop a dotvářejí dojem z celého prostoru, který může být klasický, moderní, či romantický. Světla mají různé barvy a tvary.

Závěsná svítidla

Tam, kde nemáte možnost vrtat do zdi nebo chcete zkombinovat více svítidel v pergole, můžete zavěsit do prostoru lustr, třeba klasickou kovovou lucernu. Z ocelových, skleněných nebo plastových vzorů si jistě vyberete ten svůj.

Svítidla s čidlem

Energii ušetříte s LED reflektory, které se rozsvítí v momentě, když se někdo pohybuje kolem. Nesvítí celou noc, ale jen ve chvíli, kdy se potřebujete bezpečně dostat na určité místo, posvítí si třeba i na nevítaného návštěvníka.

Zahradní lampy

Pokud si rádi hrajete a máte rádi změnu, určitě se vám budou líbit nejrůznější lampy, které umístíte do prostoru podle momentální nálady a žádané atmosféry.

Dálkové ovládání na LED svítidla

Pro svícení na zahradě se hodí přikoupit další příslušenství, které umožní lépe řídit intenzitu a délku osvětlení. Dálkové ovládání a stmívání osvětlení umožní pohodlně z jednoho místa nastavovat svítidla podle potřeby a nálady, abyste se na zahradě cítili co nejlépe.

 

Přečtěte si také naše další zajímavé články: