Chcete mít pod pergolou soukromí? Doplňte ji screenovými roletami

Venkovní žaluzie nebo rolety zná snad každý. Méně známé jsou však screenové rolety, které můžete použít nejen jako stínění prosklených částí staveb, ale také pro boční zastínění pergoly. Postarají se o tepelný komfort, zamezí pohledům zvědavých sousedů, ale vy přitom nepřijdete o výhled ven.

Poznejte screenové rolety na pergolu blíže

Screenové rolety patří mezi venkovní stínicí techniku, která dokáže zabránit pohledům zvenčí, ale zároveň vás nepřipraví o výhledy a kontakt s okolím. Dokážou stínit, ale také propouštět dostatek světla. Navíc podporují proudění vzduchu, ale také zabraňují vniknutí otravného hmyzu podobně jako klasické sítě proti hmyzu.

Základem všeho je speciální tkanina

Pro výrobu screenových rolet se používá speciálně navržená textilie, která dokáže pohlcovat, propouštět, ale také odrážet světlo. Textilie se vyrábí z kombinace skelného vlákna, PVC a polyesteru. Poměr jednotlivých složek se může lišit, což se odráží na průhlednosti směrem ven, ale také na míře tepelné izolace. Díky bohaté nabídce barevného provedení rolety jednoduše sladíte s barvou vaší bioklimatické pergoly či fasády. Látka odolá slunečním paprskům, dešti i silnému větru.

Pohodlné ovládání i montáž

Screenovou roletu tvoří box, vodicí lišty a spodní lišty. Ovládání rolety je jednoduché, takže ji můžete nastavit přesně tak, abyste dosáhli požadovaného stínění. Látka se navíjí na hřídel, která je umístěná v boxu. Při úplném vytažení tedy není roleta vůbec vidět a nenarušuje vzhled fasády či pergoly. Rolety je možné ovládat manuálně pomocí kliky nebo automaticky pomocí dálkového ovladače. Instalace není složitá a nevyžaduje velké stavební zásahy.


Obrázek: Rolety snadno sladíte s provedením pergoly. 

Už žádné zvědavé pohledy okolí

Screenové rolety jsou oblíbeným doplňkem bioklimatických pergol, ale nejen jich. Jejich výhod můžete využít i na oknech a jiných prosklených či neprosklených plochách menších i větších formátů.

Jestliže se vaše pergola nachází v těsné blízkosti frekventované cesty nebo sousedů, vyřešte její zastínění screenovými roletami. Poskytnou vám dostatek soukromí, jelikož vás kolemjdoucí neuvidí, ale vy do okolí uvidíte. Kromě toho dokážou rolety prostor pod pergolou odhlučnit. Rolety navíc eliminují sluneční energii, a to formou odrazu záření. Látka zachytí sluneční záření, přičemž část odrazí a část nechá proniknout do prostoru. Proto se pod pergolou během parných letních dní budete cítit skvěle. Díky odolnosti materiálu vás zpod pergoly nevyžene déšť ani silný vítr. Zkrátka se zde budete cítit jako v bezpečí domova.

Toto zastínění dodá pergole moderní a nadčasový vzhled. Pokud není potřeba jej používat, jednoduše jej srolujete do boxu a konstrukci pergoly nebude vizuálně nic narušovat. Potěšující je také snadná údržba. Látka nečistoty odpuzuje, ale pokud naznáte, že je údržba potřeba, postačí vám pouze navlhčený hadřík.

Ušetří peníze za vytápění

Pokud se rozhodnete screenové rolety použít na prosklené plochy, můžete se těšit na úsporu peněz za vytápění. Dokážou totiž udržovat optimální tepelný komfort v interiéru. V létě díky odrazu slunečních paprsků zabraňují přehřívání interiéru, takže nemusíte zbytečně pouštět klimatizaci. V zimě naopak zamezují prostupování studeného vzduchu do místnosti, čímž výrazně snižují náklady na vytápění. Izolační vlastnosti oken s dvojsklem dokážou zlepšit na úroveň trojskel. Samozřejmě rolety brání před létajícím hmyzem.


Obrázek: Rolety ochrání před létajícím hmyzem.

Hlavní výhody screenových rolet

Proč by screenové rolety neměly chybět ani na vaší pergole?

  • Zabraňují zvědavým pohledům z okolí, ale vy přes ně vidíte ven.
  • Dokážou snížit hluk z okolí.
  • Odrážejí sluneční paprsky a horký vzduch.
  • Odolají silnému větru a ochrání vás i před deštěm.
  • Je možné je využít také jako stínění oken.
  • Zamezí vniknutí létajícího hmyzu.
  • Jednoduše se montují.
  • Ovládání může být ruční i motorické.
  • Nevyžadují téměř žádnou údržbu.
  • Jsou dostupné v bohaté barevné škále.

Hledáte i vy efektivní boční zastínění prostoru pod pergolou? Vsaďte na screenové rolety a užívejte si všech výhod, které nabízí.

 

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.