Jak využít pergolu i v chladnějších dnech? Pořiďte si topení do pergoly a osvětlení

Prodlužte si dobu, kterou můžete trávit na vaší zahradě nebo terase. S výkonným infrazářičem a osvětlením si budete užívat posezení s rodinou nebo přáteli, i když na scénu nastoupí chladnější měsíce a rtuť teploměru výrazněji poklesne. Jaké možnosti osvětlení a vytápění pergoly se nabízejí?

Co využít k efektivnímu vyhřívání prostoru pod pergolou?

Sázkou na jistotu jsou venkovní topidla do pergoly, která se obecně dělí na tři typy:

  • topidla poháněná elektrickým proudem,
  • infrazářiče,
  • topidla fungující na principu spalování hořlavých plynů nebo nafty.

Plynová topidla

Tato topidla fungují na principu ohřívání vzduchu, který proudí kolem hořáku. Jako palivo se zpravidla používá propan butan. Často také bývají plynová topidla vybavena regulátorem, pomocí kterého si můžete nastavit teplotu podle svých potřeb. 

Elektrická topidla

Elektrická topidla k ohřívání vzduchu využívají elektrickou topnou spirálu nebo topný článek. Aby dokázala vzduch ohřívat, je nezbytné je zapojit do elektrické sítě (v blízkosti pergoly tedy musíte mít elektrickou zásuvku). 

Předností této varianty vytápění pergoly je prakticky nulová nutnost údržby. Jejich provoz je však poměrně náročný na spotřebu elektrické energie. 

Infratopení do pergoly

Skvělou variantou vytápění pergoly jsou infrazářiče. Fungují na principu přímého ohřívání osob a předmětů, od kterých se následně sekundárně ohřívá i okolní vzduch. Díky tomu se minimalizují tepelné ztráty. Snadno si také můžete nastavit směr vyzařování. Stejně jako elektrická topidla, i infrazářiče vyžadují připojení do elektrické zásuvky. 


Vhodné topidlo vám pod pergolou poskytne potřebný komfort. 

Nezapomeňte na osvětlení

S nadcházejícím podzimním a zimním obdobím se bude čím dál dříve stmívat. Proto je třeba myslet i na komfort týkající se osvětlení pod pergolou. Nejoblíbenějším typem osvětlení je v případě pergol PLACEO takové, které lze umístit na extrudované lamely nebo na příčný a podélný nosník pergol.

U takového LED osvětlení si můžete zvolit požadovanou barvu (bílé nebo barevné). Zároveň si poté pomocí dálkového ovladače můžete regulovat intenzitu osvětlení. V případě barevného osvětlení si přitom můžete zvolit i konkrétní odstín. 

Pokud chcete podtrhnout celkovou romantickou a útulnou atmosféru pod přístřeškem, můžete prostor doplnit svíčkami v nejrůznějších velikostech. Velké oblibě se těší také rozmanité světelné řetězy, které pomohou dotvořit kouzelnou atmosféru.

NÁŠ TIP: Vybudujte si venkovní kuchyni

Bioklimatické pergoly doslova vybízejí k pohodovému posezení s rodinou nebo přáteli u dobrého jídla a pití. Inspirujte se, vytvořte si pod pergolou venkovní kuchyni a pusťte se do grilování a přípravy nejrůznějších pochoutek i v zimě. Pod pergolu můžete umístit například přenosné topeniště, gril nebo zahradní krb, které vám nejen pomohou s přípravou pokrmů, ale i zvýší teplotu uvnitř prostoru. 

S příchodem podzimu a zimy se přitom můžete pustit do přípravy nejrůznějších pokrmů za využití sezónních surovin, které třeba v letních měsících nejsou tak dostupné. Zkuste si ugrilovat třeba dýni, červenou řepu nebo dokonce jedlé kaštany. 


Grilovat můžete i v chladnějším počasí. 

Posezení pod pergolou zkrátka a jednoduše nemusíte využívat pouze v krátkém letním období. Pokud investujete do kvalitního topidla a osvětlení, budete si moct chvíle pohody užívat naplno po mnohem delší dobu. 

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.