Jednoduché nápady, jak si udělat valentýnskou výzdobu exteriéru

Vánoce oficiálně skončily, a tak je na pořadu dne schovat vánoční výzdobu. Jenže exteriér bez ní bude vypadat trošku smutně, nemyslíte? Naštěstí je před námi svátek zamilovaných Valentýn, který přímo vyzývá k dalšímu vyladění zahrady, pergoly, květináčů, oken i dveří. Romantickou výzdobu si navíc můžete užívat i po skončení Valentýna a následně plynule přejít na jarní výzdobu.

Venkovní věnce tisíckrát jinak: tentokrát zamilovaně

Venkovní věnce jsou vděčnou dekorací, která může mít nekonečně mnoho podob. Své uplatnění najdou celoročně. Na Valentýna se samozřejmě hodí věnec ve tvaru srdce, který bude zdobit dveře, ale nic vám nebrání v tom, použít tradiční kulatý korpus, ze kterého bude sálat láska. Jak na to?

Valentýnský věnec na dveře z březového proutí

Pro výrobu venkovních dekorací se nejčastěji používají přírodniny. Jejich pořízení vás nic nestojí a dokážete s nimi doslova zázraky. Oblíbené je březové proutí. Ohebné větvičky jsou bez listí, takže nemusíte ztrácet čas s jejich otrháváním.

Z břízy ustřihněte dostatečné množství větviček. Když je sevřete v dlani, měl by svazek mít v průměru cca 5 cm. Čím méně větviček ustřihnete, tím užší věnec bude. Lépe se vám bude pracovat s větvičkami se stejnou délkou, ale poradíte si i s větvičkami různě dlouhými.

Nachystejte si drát, ze kterého vytvarujte srdce. Kolem něj následně opleťte větvičky. Díky jejich ohebnosti to nebude problém. Jestliže kratší části někde vyčnívají, jednoduše je ke korpusu připevněte pomocí drátku. Srdíčko můžete nechat jen tak, nebo jej dozdobit třeba snítkami buxusu. Následně stačí připevnit očko pro zavěšení valentýnského věnce na dveře.


Obrázek: Srdce z březových větviček.

Romantický věnec z vlčího máku

Výhodou květů vlčího máku je jejich barva. Červená je barvou lásky, takže se perfektně hodí na Valentýna. Samotné květy zase odkazují k létu a teplejším měsícům, takže můžete věnec na dveřích nechat třeba až do léta.

V zimě byste na vlčí máky narazili jen těžko, a vzhledem k tomu, že po utrhnutí rychle vadnou, by vám dlouhou nevydržely. Proto se vydejte do květinářství a pořiďte si vlčí máky umělé. K dostání jsou tak věrohodné napodobeniny, že jsou k nerozeznání od živých květin.

Jakmile seženete dostatečné množství květů, stačí je pomocí zeleného vázacího drátku připevnit jeden vedle druhého na kulatý korpus. Ideální bude korpus slaměný či proutěný.


Obrázek: Věnec z vlčího máku.

Valentýnské girlandy z květin a jehličí na pergoly

Pergolu vylaďte něžnými girlandami. Můžete jimi obtočit stojiny nebo je natáhnout mezi stojinami u střešní části pergoly. Girlandy je možné vyrobit z celé řady materiálů. Nejdostupnější bude zřejmě jehličí. Přestože je spojováno spíše s Vánocemi, hodí se i na Valentýna. V podstatě může vaše květináče či pergoly zdobit až do jara. Stačí jej jen vhodně nazdobit.

Girlanda z jehličí

Připravte si silnější provaz, na který budete pomocí vázacího drátku připevňovat větvičky. Jakmile se z provazu stane hustá girlanda, ozdobte ji třeba papírovými srdíčky nebo plastovými květinami (nejlépe budou vypadat růže). Přidat můžete i šípky. Do girlandy lze vplést i tenký LED řetěz, který jí po rozsvícení dodá luxusní třpyt.


Obrázek: Girlandu z jehličí dozdobte podle typu události.

Květinová girlanda

Na valentýnskou výzdobu exteriéru v podobě květinové girlandy budete potřebovat tenčí provaz a spoustu umělých květin, které ale můžete zkombinovat i s květinami sušenými a dalšími přírodninami. Veškeré květiny a přírodniny na provaz připevněte pomocí vázacího drátku. Krásně budou vypadat růže a kopretiny společně se sušenými travinami, slaměnkami a třeba nevěstiným závojem. Přidat můžete snítky buxusu nebo šípkové větvičky. Vše laďte do růžových a červených tónů.


Obrázek: Girlanda z umělých a sušených květin.

Okna, ze kterých čiší láska

Valentýnskou výzdobu si zaslouží i okna. Nezáleží přitom na tom, zda jde o okna klasická nebo velká francouzská. Jednoduchá romantická výzdoba si najde místo všude.

Okna můžete vyzdobit jednoduše třeba tím, že do nich zavěsíte srdíčka vyrobená z přírodnin. K dostání jsou prakticky v jakémkoliv obchodě s dekoracemi.


Obrázek: Jednoduchá přírodní srdíčka.

Šitá srdíčka

Pokud si potrpíte na ruční výrobu, závěsná srdíčka ušijte. Záleží jen na vás, zda zvolíte stroj nebo se vrhnete do ručního šití. Nejlepším materiálem bude 100% bavlna, která dobře drží tvar a při šití se „nekroutí“. Z papíru si vytvořte šablonu, kterou 2krát obkreslíte na látku. Při vystřihování si nechejte cca 0,5 cm na švy. Látky k sobě sešívejte lícovou stranou. Nezapomeňte si nechat drobný otvor, kterým látku protáhnete na lícovou stranu. Tímto otvorem dovnitř dostanete také výplň. Jako výplň dobře poslouží obyčejná vata nebo na drobno rozstříhané staré oblečení. Srdíčko můžete ozdobit knoflíky, korálky nebo barevnými stehy.


Obrázek: Srdíčka ušitá z látky.

Srdíčka z papíru

Jednodušší než šití pro vás může být výroba girlandy z papírových srdíček. Stačí si vyrobit šablonu srdce, podle které si nakreslíte tolik srdíček, kolik jen chcete. Po vystřižení udělejte do srdíček děrovačkou dírky, kterými protáhnete tenký provázek. Girlandu pak můžete pověsit do okna, ale také nad dveřní zárubně.


Obrázek: Papírová srdíčková girlanda.

Valentýnská výzdoba exteriéru není nic těžkého. Díky našim návodům a radám ji zvládnete jedna dvě.

 

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.