Pohrajte si s vánoční výzdobou exteriéru. Přinášíme jednoduché tipy, jak na to

Chcete si působivou vánoční atmosféru nastěhovat nejen do interiéru, ale také exteriéru? V tom případě věnujte pozornost pergole, vstupním dveřím, ale také dřevinám, které máte na zahradě. Chybět vám přitom nesmí LED řetězy vhodné do exteriérů a přírodní materiály.

Jednoduchá vánoční výzdoba, která nestojí tisíce

Abyste za výzdobu ve vánočním duchu neutratili zbytečně moc peněz, stačí pro ozdoby zajít do přírody. Výhodou přírodnin je nejen krásný vzhled, ale také dlouhá životnost a především odolnost. Díky přírodnímu původu snadno přečkají nízké teploty, déšť i sníh. Co všechno můžete využít ke zdobení?

 • Větvičky jehličnanů,
 • větve a proutky listnatých stromů,
 • šišky a bukvice,
 • kaštany a žaludy,
 • mech,
 • šípky,
 • sušené květiny,
 • sušené pomeranče, citrony, grepy.

K tomuto základu bude stačit přikoupit vázací drátek, případně silon, korpus na věnec, tavnou pistoli a lepicí tyčinky, mašle, plastové vánoční koule a drobné dekorace na dozdobení. Velkou parádu udělá také přírodní provázek a pytlovina.

Na dveře rozhodně patří vánoční věnec

Věnce na dveřích patří k základní vánoční výzdobě. Věděli jste, že věnec a jeho kruhový tvar je spojován se slunovratem? Symbolizovat dokonce může i koloběh života. Kruh je odkazem pro věčnost a odpradávna je magickým symbolem střežícím energii. Jak si takový věnec vyrobit?

 • Pořiďte si polystyrénový nebo slaměný základ,
 • přichystejte si jehličí z jedle a smrku,
 • sežeňte si také větvičky břečťanu,
 • pro zdobení použijte šišky, sušené citrusy, skořici a červené plody.

Začněte tím, že si korpus „obalíte“ jehličím. Jehličí nepřipevňujte na spodní stranu, která bude ležet na dveřích. Krásně vypadá kombinace jehličí z různých jehličnanů. Ozvláštnění přinesou lístečky břečťanu. Jehličí připevňujte pomocí tenkého vázacího drátku ideálně v zelené barvě.

Po omotání věnec dozdobte šiškami, citrusy a skořicí. Začněte se zdobením největšími dekoracemi, tedy šiškami. Následně rozmístěte skořici, kterou můžete omotat přírodním provázkem. Zbylá místa vyplňte sušenými citrusy. Jako poslední se vrhněte na lepení či vpichování červených plodů, kterými mohou být například šípky. Pro lepení přírodnin použijte tavnou pistoli.


Obrázek: Přírodniny hravě odolají rozmarům počasí.

Vánoční výzdoba pergoly

Jak dodat vánoční kabátek zahradní pergole? Vsaďte na girlandy a hlavně vánoční osvětlení. Při výběru osvětlení do exteriéru je potřeba myslet na to, aby odolalo nízkým teplotám a vodě. Proto vybírejte takové, které má bezpečnostní krytí IP44–68. Rovněž je vhodné, aby bylo vybaveno časovačem. Díky tomu se budou světélka rozsvěcovat a zhasínat v předem nastavených časových intervalech. Tím ušetříte peníze za elektrickou energii.

Pro pergolu jsou jako stvořené LED řetězy, které můžete omotat kolem stojin, ale také kolem střešní konstrukce. LED řetěz navíc můžete jednoduše vyzdobit jehličím, které ke drátku připevníte třeba vlascem nebo přírodním provázkem. Získáte tak girlandu, která bude krásná ve dne, kdy řetěz nebude svítit, ale také v noci, kdy se rozzáří stovkami drobounkých světýlek.

Kromě toho můžete na stropní část pergoly zavěsit třeba plastové vánoční koule či jednoduché zelené věnečky vyrobené z jehličí. Větvičky jehličí lze jen stočit do kolečka a omotat vlascem.


Obrázek: Rozsviťte pergolu stylovými LED řetězy.

Okna ve vánočním hávu

Ani okna by neměla zůstat bez výzdoby. Výhodou vánoční výzdoby oken je to, že i když ji naaranžujete zevnitř, parádu udělá i směrem ven. Pokud nechcete nic pokládat na parapet, protože okna často otevíráte, můžete ozdobit jen okenní skla. Pro zdobení budete potřebovat stíratelný fix na sklo. K dostání je v bílé, ale i metalické barvě. Sklo pojměte jako malířské plátno a namalujte na něj vánoční motivy. Zvolit můžete třeba zasněženou vesničku s kopci, stromky a kostelíky. Decentněji bude vypadat zdobení vánočními vločkami různých velikostí.

Jestliže máte na parapetu dostatek místa a nebude vám jeho zdobení činit problémy při větrání, můžete si vánoční vesničku přenést sem. Parapet pokryjte silnou vrstvou vaty. Do ní schovejte podstavce pro kostelík či domečky. Nezapomeňte také na malé vánoční stromečky nebo dárky.


Obrázek: Nepodceňujte vánoční výzdobu oken.

Duch Vánoc na zahradě

Příjemnou vánoční atmosféru můžete vetknout celé svojí zahradě. Stejně jako u pergoly ani zde by nemělo chybět venkovní LED osvětlení. Tím můžete omotat kmeny listnatých stromů a také jej vést v jejich korunách. Krásně budou LED řetězy vypadat také na keřích. Větve stromů a keřů ozdobte plastovými vánočními koulemi nebo sušenými citrusy. Pomocí drátku na ně můžete připevnit i barevné mašle. Kmeny stromů můžete mašlemi ozdobit také.


Obrázek: Vánoční zdobení venkovních stromků nepředstavují jen světélka.

Extra tipy pro stylové vánoční dekorace do interiéru

Jestliže hledáte stylovou vánoční výzdobu vašeho domova, neměl by vaší pozornosti uniknout e-shop Elmina, na kterém najdete ozdoby na stromeček, doplňky pro vánoční stolování, ale také originální vánoční dekorace, které splňují trendy letošních Vánoc. V nabídce najdete také skvostné designové ozdoby a doplňky přední světové značky designových produktů Rivièra Maison.

Nechte vánoční atmosféru prostoupit nejen interiérem, ale také exteriérem. Každý pohled z okna na vánočně laděnou zahradu vás zahřeje na duši.

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.