Podzimní speciál: Jak vyzdobit pergolu a zahradu na podzim

Barevné listí, mlha, útulno… To je jen několik věcí, které se nám vybaví, když se řekne podzim. Toto roční období má nepopsatelné kouzlo, které doslova láká k novému tvoření. Využijte podzimní měsíce k tomu, abyste si zajímavě vyzdobili svoji zahradu nebo třeba prostor pod pergolou. Máme pro vás hned několik tipů.

Světla a světýlka v hlavní roli

Pomalu ale jistě se začíná dříve stmívat. Dny se zkracují, obloha je často zamlžená nebo zamračená. K tomuto období proto neodmyslitelně patří nejrůznější lucerny a světýlka, kterými můžete doplnit svoji zahradu. Na podzim se zde budou vyjímat především velké lucerny, ve kterých můžete zapálit obrovskou svíčku. 

Pokud máte na zahradě pergolu, můžete ji ozvláštnit třeba zajímavým světelným řetězem. Vybírejte spíše teplejší barvu světla, která prostoru dodá na útulnosti.


Malé lucerny se svíčkou vypadají kouzelně.

Pusťte se do výroby podzimního věnce

Právě na podzim se na zahradě přirozeně objevuje spousta materiálu, který můžete využít pro další tvoření. Jedná se zejména o spadané listí, suché výhony nebo větvičky se suchými plody. Nevyhazujte je a místo toho je využijte pro tvorbu zajímavého podzimního věnce. Stačí si jen v obchodě koupit základ na věnec, na který poté tyto suché dary přírody naaranžujete. Můžete je buď vpichovat, nebo je připevnit pomocí tenkého drátku.

Výsledný podzimní věnec se bude perfektně vyjímat zavěšený na vstupních dveřích, kde si jej zaručeně všimnou všichni návštěvníci a vám bude dělat každý den radost. 


Věnec v podzimních barvách vynikne na vstupních dveřích.

Využijte dýni jako vázu

K podzimu neodmyslitelně patří dýně všeho druhu. Můžete je naaranžovat například ke vstupním dveřím, nebo se pustit do kreativního tvoření. V takovém případě je třeba dýni uříznout vršek a vydlabat ji. Připravte si suché květiny a do dýně je pěkně naskládejte. Nezapomeňte stonky rostlin vhodně zkrátit tak, aby v dýni držely a výsledek působil uceleně. 

Šípky poslouží jako působivá podzimní dekorace 

Další variantou je výroba zajímavého věnce z uschlých šípků. Takový věnec se bude skvěle vyjímat třeba na vstupní brance. Postup je jednoduchý. Opět budete potřebovat základ na tvorbu věnce a dostatečné množství větviček se šípky. Následně tyto větvičky na věnec naaranžujte podle vlastního vkusu, případně je zkombinujte s umělým mechem. 

Zasaďte si vřes

Pokud bychom měli jmenovat jednu oblíbenou podzimní rostlinu, byl by to právě vřes. Vybarvuje se do úchvatných odstínů od bílé přes fialovou až po temně červenou a v zahradě vypadá opravdu nádherně. Využijte toho a zasaďte si jej do svých oblíbených truhlíků.

 


Dýně všech možných velikostí, barev a tvarů k podzimu patří.

Vyzdobte i vchod do domu

Při tvorbě podzimní výzdoby exteriéru nezapomeňte na prostor před vchodem do domu. Pokud máte před vstupními dveřmi schody, můžete je využít jako prostor pro uspořádání různých velikostí a barev dýní. Vyjímat se zde budou také velké květináče s květinami v podzimních barvách. Vsadit můžete třeba na drátovec, hvězdnici keříčkovitou nebo rozchodník. Před vchod můžete umístit také velké lucerny, do kterých umístíte svíčky a k večeru je zapálíte.

Jak vyzdobit zahradní pergolu

Pokud máte na zahradě postavenou pergolu, nezapomeňte s výzdobou ani na ni. Trámy pergoly můžete ozdobit zajímavým světelným řetězem. Do prostoru pergoly poté umístěte nejrůznější podzimní dekorace. Pusťte se třeba do výroby zajímavého košíku, do něhož naaranžujete suché barevné listí a nejrůznější květiny. Dobře budou vypadat i větvičky s trvanlivými plody. Vše můžete dále ozvláštnit stálezelenými větvičkami například v podobě břečťanu, cesmíny nebo dřišťálu.

Jak vidíte, možností pro podzimní dekorace existuje více než dost. Neváhejte se proto inspirovat a popusťte uzdu své vlastní fantazii. Určitě vás napadnou i další dekorace, které můžete během okamžiku vyrobit. A pokud na tvoření zrovna nemáte čas, jednoduše si kupte už hotové dekorace, které jsou dostupné v nejrůznějších hobby obchodech i květinářstvích.

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.