Připravte pro své přátele nezapomenutelnou grilovací párty

Nachystejte vhodné posezení

Jestli máte zahradní pergolu a kryté posezení, ušetříte si mnoho práce s půjčováním a instalováním nepraktických slunečníků. Pergola u domu vám navíc zajistí ochranu před případnou bouřkou či deštěm a oslava může nerušeně pokračovat za každého počasí.

Ostré sluníčko může v létě venkovní stolování značně znepříjemnit. Jestli sahá vaše pergola ke zdi domu, nedostane se k vám ani paprsek. Proti přímému záření se ochráníte i pomocí bočního stínění pergoly.

Promyslete si styl oslavy a svou zahradní pergolu vyzdobte podle příležitosti. K večeru pak oceníte jemné osvětlení. Tu nejpříjemnější atmosféru vytvoří svíčky a lucerny.

Sepište si seznam hostů. Jestli nejde o jednu skupinu dobrých přátel, připravte zasedací pořádek – pomůžete tak seznamování. Pro děti přichystejte dostatek dětských židlí a stolků, a ideálně i nějaké dětské hry.

Na všechny zahradní stoly pak připravte ubrousky, karafy s domácí limonádou a něco pod zub. Jednorázové nádobí je sice praktické, ale nevkusné. Plastové talíře by mohly zkazit celý dojem z vaší perfektně připravené oslavy.

Zahradní pergola - grilování ke každému počasí.

Díky zahradní pergole může vaše perfektně zorganizovaná oslava pokračovat za každého počasí. Zdroj: alaris.cz 

Jídlo je základem všech společenských událostí

I když jsou Češi v oblasti stravování poměrně konzervativní, začínají objevovat i novější gastronomické trendy. Jestli chcete návštěvu pohostit moderně a originálně, zapomeňte na balené maso ze supermarketu, umělé kořenící směsi a kupované omáčky. V létě mnohem víc potěší lehké pokrmy a jednoduché chutě.

Pokud se masa nechcete vzdát, nakupujte pouze u známého místního řezníka, ideálně z lokálního bio chovu. Jedině tak máte jistotu, že maso bude opravdu chutné a šťavnaté. Ryby a dary moře grilujte pouze čerstvé, po zmražení ztrácí chuť i správnou strukturu.

Nezapomínejte na bezmasé pokrmy, které potěší nejen vegetariány. Především lilek a houby portobello díky grilování chuťově báječně vyniknou. Navíc je můžete různě plnit či kombinovat s jinými surovinami.  Ze sýrů na grilování si už několik let právem drží prim řecký halloumi, který má vhodnou konzistenci a výraznou, ale nevtíravou chuť.

Suroviny dochucujte pouze jemně, aby se zachovalo jejich aroma. Jako omáčka vám skvěle poslouží obyčejná kysaná smetana se špetkou soli a čerstvými nasekanými bylinkami.

Na grilu můžete připravit i originální dezert. Grilované ovoce v horkých letních dnech potěší vaše hosty víc než těžké čokoládové dortíky.   

Důležitý je také samozřejmě výběr správného grilu. Elektrické a plynové grily vám nezajistí tu správnou, jemně zauzenou chuť. Grilujte proto raději na uhlí. Elegantní keramický gril Big Green Egg díky tvaru vejce a unikátnímu materiálu zajistí rovnoměrné vaření a ideální tepelné podmínky pro přípravu všech pokrmů.

Gril Big Green Egg vám zajistí kulinářský zážitek.

Gril Big Green Egg vám zajistí kulinářský zážitek. Zdroj: sunsystem.cz

Vymyslete zábavné aktivity pro všechny

S dobrými přáteli máte o zábavu postaráno i bez přípravy. Jestli ale čekáte hosty ze širšího okruhu známých, kolegy z práce či děti, je dobré je zapojit do nějaké kolektivní aktivity. Společenské hry prolomí ledy a nikdo se tak nebude cítit vyčleněný.   

Osvědčenou klasikou je předem určené téma party. Kromě kostýmů můžete toto téma využít i v menu či výzdobě.  

Vhodným zpestřením oslavy jsou také jednoduché sportovní aktivity. Mezi klasiku patří badminton či šipky. Jestli chcete být originálnější, zkuste kroket anebo pétanque. V týmech promíchejte hosty z různých skupin přátel, aby se lépe poznali.

Myslete také na děti. Skvělým receptem proti nudě je napínavá bojovka. Pomocí šifrovaných vzkazů a úkolů je přiveďte k pokladu – třeba k dobře schované krabici bonbonů. Dbejte na to, aby děti pracovaly kolektivně a aby se sladká výhra rozdělila mezi všechny. Kvůli možnému spálení na sluníčku organizujte aktivity pro děti pod zahradní pergolou.

Stolování pod pergolou na terase je jednou z nejpříjemnějších aktivit. Užívejte si letní pohodu s rodinou i přáteli!

 

Přečtěte si také naše další zajímavé články:

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.