Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Připravte pro své přátele nezapomenutelnou grilovací párty

Nachystejte vhodné posezení

Jestli máte zahradní pergolu a kryté posezení, ušetříte si mnoho práce s půjčováním a instalováním nepraktických slunečníků. Pergola u domu vám navíc zajistí ochranu před případnou bouřkou či deštěm a oslava může nerušeně pokračovat za každého počasí.

Ostré sluníčko může v létě venkovní stolování značně znepříjemnit. Jestli sahá vaše pergola ke zdi domu, nedostane se k vám ani paprsek. Proti přímému záření se ochráníte i pomocí bočního stínění pergoly.

Promyslete si styl oslavy a svou zahradní pergolu vyzdobte podle příležitosti. K večeru pak oceníte jemné osvětlení. Tu nejpříjemnější atmosféru vytvoří svíčky a lucerny.

Sepište si seznam hostů. Jestli nejde o jednu skupinu dobrých přátel, připravte zasedací pořádek – pomůžete tak seznamování. Pro děti přichystejte dostatek dětských židlí a stolků, a ideálně i nějaké dětské hry.

Na všechny zahradní stoly pak připravte ubrousky, karafy s domácí limonádou a něco pod zub. Jednorázové nádobí je sice praktické, ale nevkusné. Plastové talíře by mohly zkazit celý dojem z vaší perfektně připravené oslavy.

Zahradní pergola - grilování ke každému počasí.

Díky zahradní pergole může vaše perfektně zorganizovaná oslava pokračovat za každého počasí. Zdroj: alaris.cz 

Jídlo je základem všech společenských událostí

I když jsou Češi v oblasti stravování poměrně konzervativní, začínají objevovat i novější gastronomické trendy. Jestli chcete návštěvu pohostit moderně a originálně, zapomeňte na balené maso ze supermarketu, umělé kořenící směsi a kupované omáčky. V létě mnohem víc potěší lehké pokrmy a jednoduché chutě.

Pokud se masa nechcete vzdát, nakupujte pouze u známého místního řezníka, ideálně z lokálního bio chovu. Jedině tak máte jistotu, že maso bude opravdu chutné a šťavnaté. Ryby a dary moře grilujte pouze čerstvé, po zmražení ztrácí chuť i správnou strukturu.

Nezapomínejte na bezmasé pokrmy, které potěší nejen vegetariány. Především lilek a houby portobello díky grilování chuťově báječně vyniknou. Navíc je můžete různě plnit či kombinovat s jinými surovinami.  Ze sýrů na grilování si už několik let právem drží prim řecký halloumi, který má vhodnou konzistenci a výraznou, ale nevtíravou chuť.

Suroviny dochucujte pouze jemně, aby se zachovalo jejich aroma. Jako omáčka vám skvěle poslouží obyčejná kysaná smetana se špetkou soli a čerstvými nasekanými bylinkami.

Na grilu můžete připravit i originální dezert. Grilované ovoce v horkých letních dnech potěší vaše hosty víc než těžké čokoládové dortíky.   

Důležitý je také samozřejmě výběr správného grilu. Elektrické a plynové grily vám nezajistí tu správnou, jemně zauzenou chuť. Grilujte proto raději na uhlí. Elegantní keramický gril Big Green Egg díky tvaru vejce a unikátnímu materiálu zajistí rovnoměrné vaření a ideální tepelné podmínky pro přípravu všech pokrmů.

Gril Big Green Egg vám zajistí kulinářský zážitek.

Gril Big Green Egg vám zajistí kulinářský zážitek. Zdroj: sunsystem.cz

Vymyslete zábavné aktivity pro všechny

S dobrými přáteli máte o zábavu postaráno i bez přípravy. Jestli ale čekáte hosty ze širšího okruhu známých, kolegy z práce či děti, je dobré je zapojit do nějaké kolektivní aktivity. Společenské hry prolomí ledy a nikdo se tak nebude cítit vyčleněný.   

Osvědčenou klasikou je předem určené téma party. Kromě kostýmů můžete toto téma využít i v menu či výzdobě.  

Vhodným zpestřením oslavy jsou také jednoduché sportovní aktivity. Mezi klasiku patří badminton či šipky. Jestli chcete být originálnější, zkuste kroket anebo pétanque. V týmech promíchejte hosty z různých skupin přátel, aby se lépe poznali.

Myslete také na děti. Skvělým receptem proti nudě je napínavá bojovka. Pomocí šifrovaných vzkazů a úkolů je přiveďte k pokladu – třeba k dobře schované krabici bonbonů. Dbejte na to, aby děti pracovaly kolektivně a aby se sladká výhra rozdělila mezi všechny. Kvůli možnému spálení na sluníčku organizujte aktivity pro děti pod zahradní pergolou.

Stolování pod pergolou na terase je jednou z nejpříjemnějších aktivit. Užívejte si letní pohodu s rodinou i přáteli!

 

Přečtěte si také naše další zajímavé články: