Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Přístřešek do každého počasí? Bioklimatická pergola

Jedině pod pergolou si užijete to správné léto, a v některých případech pod ní najdete útočiště i celoročně. Pokud hledáte pergolu, která nebude náročná na údržbu, a navíc pod ní budete moci bez problémů trávit příjemné chvíle i za nepřízně počasí, rozhodněte se pro bioklimatickou pergolu. Díky naklápěcím lamelám a bočnímu zasklení ji budete moci využít i jako zimní zahradu.

 

Bioklimatická pergola

Obrázek: Bioklimatická pergola je unikátní systémem naklápěcích lamel. 

 

Pro jaký typ pergoly se rozhodnout

Pokud si pohráváte s myšlenkou pořízení pergoly, budete zvažovat, zda ji postavit hned u domu nebo ji umístit volně do zahrady. Obě možnosti jsou realizovatelné, ale v případě, že si pergolu postavíte hned u domu, rozšíříte ní i váš obytný prostor. Bez problémů si pod ní vychutnáte oběd či večeři a zároveň to budete mít kousek do kuchyně.

Z hlediska materiálu patří mezi nejčastější volby dřevo nebo hliník. Dřevo je oblíbené zejména pro svůj původ a vzhled, který skvěle koresponduje s přírodním charakterem zahrady. Musíte však počítat s tím, že dřevěné pergoly potřebují speciální pravidelnou údržbu, která dřevo udrží v dobré formě. Nevyhnete se tedy broušení a natírání.

Hliník se oblibě těší především díky dlouhé životnosti a nulovým nárokům na údržbu. O hliníkový povrch, který je opatřený speciální ochrannou vrstvou, se nemusíte nijak zvlášť starat. Čištění, bude-li potřeba, provedete pouze navlhčeným hadříkem.

Co je to bioklimatická pergola a proč se pro ni rozhodnout

Bioklimatická pergola je nejmodernějším typem zastřešení teras. Tento unikátní stínící systém vás ochrání před všemi rozmary počasí, a to díky naklápěcím střešním lamelám.

Bioklimatická pergola disponuje celou řadou užitečných funkcí, které se pojí nejen se vzhledem, ale také s ovládáním či péčí.

Naklápěcí lamely

Předností této stavby je především zastřešení, které tvoří naklápěcí lamely. Sklon lamel může být až do úhlu 140°, takže si stínění můžete upravit podle toho, jak to vyžaduje situace. Naklápěním ovlivníte nejen možnosti zastínění, ale také proudění vzduchu. Samozřejmě je možné lamely zcela uzavřít a pobývat pod pergolou s uzavřenou střechou.

Vysoká nosnost střechy

Lamely mohou zůstat zcela uzavřeny, i když sněží. Díky vysoké nosnosti lamel střecha unese zatížení sněhem až 900 N/m2. V případě deště je voda odváděna pomocí unikátních tvarů střešního profilu do jedné ze stojin pergoly. Voda se tak nehromadí kolem pergoly a netvoří louže.

Elektrické ovládání

Pergola je opatřena elektrickým motorem, který je však skrytý, takže nekazí dojem z jinak designově čistého minimalismu. Sklon lamel je možné ovládat pomocí dálkového ovladače. Vzhledem k tomu, že může být systém napojen na chytrou domácnost, nemusíte s nastavením pergoly ztrácet čas. Vaše chytrá domácnost se o to postará za vás.

Nulové nároky na údržbu

Konstrukce bioklimatických pergol se vyrábí z hliníku, jehož předností je vysoká pevnost a odolnost. Povrch je navíc ošetřen odolným práškovým lakováním, takže se o pergolu nemusíte téměř vůbec starat. Není potřeba ji natírat ani čistit, pokud to nevyžaduje situace. Pro čištění vám postačí jen čistá voda. Tuto práci však můžete přenechat i dešťovým přeháňkám.

Designové provedení podle vašich představ

Díky vzorníku RAL můžete barvu konstrukce přesně sladit s fasádou vašeho domu. Zvolit však můžete i oblíbený karbonový design, a to jak v matné, tak v lesklé podobě. Ke starším domům nebo novostavbám respektujícím tradiční duch bydlení můžete sáhnout po konstrukci s dekorem dřeva. Na rozdíl od pravého dřeva nevyžaduje tento materiál žádnou údržbu a na první pohled jej od přírodního nerozeznáte.

Bohatá nabídka příslušenství

Pergolu je možné vybavit dešťovým a větrným senzorem, který dokáže sám vyhodnotit počasí a v případě silného větru nebo deště střechu uzavře. Veškeré věci, které se nachází pod pergolou, tak zůstanou v suchu a bezpečí.

K pergole je možné instalovat boční roletové krytí nebo zasklení, takže pod ní můžete trávit i chladnější dny. Roletové stínění vás ochrání nejen před deštěm, ale také před nežádoucími pohledy sousedů či kolemjdoucích, aniž byste vy ztratili výhled ven.

Boční roletové krytí

Obrázek: Boční roletové krytí vás ochrání před zraky kolemjdoucích. 

Svůj přístřešek můžete doplnit i o energeticky nenáročné infračervené topení nebo LED osvětlení.

 

Proč se rozhodnout pro pergoly od Alaris

Pokud si stínící zařízení objednáte u nás, získáte kompletní servis od A do Z. Poradíme vám, jaký typ pergoly pro vás bude nejvhodnější, provedeme měření v místě realizace a produkt necháme vyrobit na míru. Abychom neztráceli čas, provedeme během výroby přípravné práce a po dodání pergolu ihned postavíme. Pokud se rozhodnete pergolu vylepšit některým z doplňků, je jejich instalace možná během stavby, ale i dodatečně. Na naše produkty poskytujeme nadstandardní pětiletou záruku.

 

Přečtěte si také naše další zajímavé články: