Přístřešek do každého počasí? Bioklimatická pergola

Jedině pod pergolou si užijete to správné léto, a v některých případech pod ní najdete útočiště i celoročně. Pokud hledáte pergolu, která nebude náročná na údržbu, a navíc pod ní budete moci bez problémů trávit příjemné chvíle i za nepřízně počasí, rozhodněte se pro bioklimatickou pergolu. Díky naklápěcím lamelám a bočnímu zasklení ji budete moci využít i jako zimní zahradu.

 

Bioklimatická pergola

Obrázek: Bioklimatická pergola je unikátní systémem naklápěcích lamel. 

 

Pro jaký typ pergoly se rozhodnout

Pokud si pohráváte s myšlenkou pořízení pergoly, budete zvažovat, zda ji postavit hned u domu nebo ji umístit volně do zahrady. Obě možnosti jsou realizovatelné, ale v případě, že si pergolu postavíte hned u domu, rozšíříte ní i váš obytný prostor. Bez problémů si pod ní vychutnáte oběd či večeři a zároveň to budete mít kousek do kuchyně.

Z hlediska materiálu patří mezi nejčastější volby dřevo nebo hliník. Dřevo je oblíbené zejména pro svůj původ a vzhled, který skvěle koresponduje s přírodním charakterem zahrady. Musíte však počítat s tím, že dřevěné pergoly potřebují speciální pravidelnou údržbu, která dřevo udrží v dobré formě. Nevyhnete se tedy broušení a natírání.

Hliník se oblibě těší především díky dlouhé životnosti a nulovým nárokům na údržbu. O hliníkový povrch, který je opatřený speciální ochrannou vrstvou, se nemusíte nijak zvlášť starat. Čištění, bude-li potřeba, provedete pouze navlhčeným hadříkem.

Co je to bioklimatická pergola a proč se pro ni rozhodnout

Bioklimatická pergola je nejmodernějším typem zastřešení teras. Tento unikátní stínící systém vás ochrání před všemi rozmary počasí, a to díky naklápěcím střešním lamelám.

Bioklimatická pergola disponuje celou řadou užitečných funkcí, které se pojí nejen se vzhledem, ale také s ovládáním či péčí.

Naklápěcí lamely

Předností této stavby je především zastřešení, které tvoří naklápěcí lamely. Sklon lamel může být až do úhlu 140°, takže si stínění můžete upravit podle toho, jak to vyžaduje situace. Naklápěním ovlivníte nejen možnosti zastínění, ale také proudění vzduchu. Samozřejmě je možné lamely zcela uzavřít a pobývat pod pergolou s uzavřenou střechou.

Vysoká nosnost střechy

Lamely mohou zůstat zcela uzavřeny, i když sněží. Díky vysoké nosnosti lamel střecha unese zatížení sněhem až 900 N/m2. V případě deště je voda odváděna pomocí unikátních tvarů střešního profilu do jedné ze stojin pergoly. Voda se tak nehromadí kolem pergoly a netvoří louže.

Elektrické ovládání

Pergola je opatřena elektrickým motorem, který je však skrytý, takže nekazí dojem z jinak designově čistého minimalismu. Sklon lamel je možné ovládat pomocí dálkového ovladače. Vzhledem k tomu, že může být systém napojen na chytrou domácnost, nemusíte s nastavením pergoly ztrácet čas. Vaše chytrá domácnost se o to postará za vás.

Nulové nároky na údržbu

Konstrukce bioklimatických pergol se vyrábí z hliníku, jehož předností je vysoká pevnost a odolnost. Povrch je navíc ošetřen odolným práškovým lakováním, takže se o pergolu nemusíte téměř vůbec starat. Není potřeba ji natírat ani čistit, pokud to nevyžaduje situace. Pro čištění vám postačí jen čistá voda. Tuto práci však můžete přenechat i dešťovým přeháňkám.

Designové provedení podle vašich představ

Díky vzorníku RAL můžete barvu konstrukce přesně sladit s fasádou vašeho domu. Zvolit však můžete i oblíbený karbonový design, a to jak v matné, tak v lesklé podobě. Ke starším domům nebo novostavbám respektujícím tradiční duch bydlení můžete sáhnout po konstrukci s dekorem dřeva. Na rozdíl od pravého dřeva nevyžaduje tento materiál žádnou údržbu a na první pohled jej od přírodního nerozeznáte.

Bohatá nabídka příslušenství

Pergolu je možné vybavit dešťovým a větrným senzorem, který dokáže sám vyhodnotit počasí a v případě silného větru nebo deště střechu uzavře. Veškeré věci, které se nachází pod pergolou, tak zůstanou v suchu a bezpečí.

K pergole je možné instalovat boční roletové krytí nebo zasklení, takže pod ní můžete trávit i chladnější dny. Roletové stínění vás ochrání nejen před deštěm, ale také před nežádoucími pohledy sousedů či kolemjdoucích, aniž byste vy ztratili výhled ven.

Boční roletové krytí

Obrázek: Boční roletové krytí vás ochrání před zraky kolemjdoucích. 

Svůj přístřešek můžete doplnit i o energeticky nenáročné infračervené topení nebo LED osvětlení.

 

Proč se rozhodnout pro pergoly od Alaris

Pokud si stínící zařízení objednáte u nás, získáte kompletní servis od A do Z. Poradíme vám, jaký typ pergoly pro vás bude nejvhodnější, provedeme měření v místě realizace a produkt necháme vyrobit na míru. Abychom neztráceli čas, provedeme během výroby přípravné práce a po dodání pergolu ihned postavíme. Pokud se rozhodnete pergolu vylepšit některým z doplňků, je jejich instalace možná během stavby, ale i dodatečně. Na naše produkty poskytujeme nadstandardní pětiletou záruku.

 

Přečtěte si také naše další zajímavé články:

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.