Letní speciál: Jak si maximálně užít léto pod pergolou?

Máte pergolu? Pak je právě teď ten pravý čas využít ji na maximum a užít si co nejvíce času na čerstvém vzduchu. Přinášíme vám několik tipů na to, co dělat v létě pod pergolou a taky na co si dát pozor. Jste připraveni inspirovat se a užít si léto se vším všudy?

Zpestřete si večery grilováním

Co může být lepšího než vůně grilovaných pokrmů? Pokud ani vy nedáte na jejich nezaměnitelnou chuť dopustit, pusťte se do grilování. Na oblíbené grilovačky můžete pozvat i své přátele, a užít si tak večer plný zábavy. Více o grilování pod pergolou se dozvíte v článku Jak si užít grilování naplno a bez zbytečného shonu.

Uspořádejte zahradní party

Zahradní pergola přímo vyzývá k tomu, abyste pozvali přátele a uspořádali zahradní party. Na pergolu můžete snadno zavěsit balonky, girlandy a lampiony, a vytvořit tak jedinečnou letní atmosféru. Nezapomeňte ani na chutné občerstvení a osvěžující drinky.


Zahrádkaření je nejlepší relax.

Objevte kouzlo zahrádkaření

Pokud se chcete pod pergolou cítit ještě příjemněji a vytvořit útulný prostor, kde budete chtít trávit co nejvíce času, vysaďte kolem pergoly popínavé rostliny nebo pergolu zútulněte květinami ve volně stojících květináčích. Nejenže bude pergola ozdobená květinami krásnější než kdy dříve, ale navíc je velmi pravděpodobné, že vás zahrádkaření začne bavit a promění se ve váš nový koníček.

Relaxujte s knihou

Další oblíbenou činností spojenou s pergolou je čtení knih. Není nic lepšího, než utéci od každodenní reality do světa fantasie. Čtení vám navíc umožní odreagovat se, rozšíří vaše obzory, zlepšuje paměť a podle odborníků také zmírňuje chronickou bolest. Pokud se v poslední době cítíte pod tlakem, můžete zkusit také vybarvování antistresových omalovánek.

Osvěžte se v bazénu

Máte na zahradě kromě pergoly i bazén? Nenechávejte ho ladem. Propojte odpočinek pod pergolou s chvílemi strávenými v bazénu. Pokud máte malé děti, pořiďte jim nafukovací kruhy a hračky, díky kterým se budou v bazénu skvěle bavit.

Vytáhněte ven deskovky

Máte rádi hraní deskových her nebo třeba hraní karet? Pak přesuňte své oblíbené hry ven a zahrajte si s rodinou. Kromě deskovek si můžete venku zahrát taky třeba kuželky nebo pétanque.


Bioklimatická pergola a bazén jsou dokonalou kombinací. 

Aby vám nic nezkazilo zábavu a relax

Poradíme vám, jak se zbavit dotěrného hmyzu, jak pod pergolou docílit dokonalého soukromí a také jak vybrat ideální gril pod vaši pergolu.

Rozlučte se s hmyzem

Chvíle strávené pod pergolou dokáže zkazit otravný hmyz. Jak se ho ale zbavit a užít si ničím nerušené chvíle? S mouchami vám mohou pomoci známé mucholapky. Proti komárům vás zase ochrání bylinky a některé květiny. Skvělým tipem proti komárům je vysadit poblíž pergoly pelargonie a afrikány nebo vysázet bylinkovou zahrádku s meduňkou, mátou, šalvějí nebo levandulí. Bylinky můžete také po svazcích zavěsit na pergolu. Vyhrát boj proti hmyzu vám pomohou i pasti na mouchy a vosy, přírodní repelenty nebo elektrické lapače a odpuzovače hmyzu. Více o tom, jak se zbavit much, komárů a vos pod pergolou, se dozvíte v tomto článku.


Screenové rolety vás ochrání před počasím, hmyzem i zvědavými sousedy.

Chraňte své soukromí

Chcete v klidu odpočívat bez zvědavých pohledů sousedů? Pak vám přijdou vhod screenové rolety, které se používají jednak jako stínění prosklených částí staveb a jednak jako boční zastínění pergoly. Výhodou těchto rolet je, že dokáží stínit, ale zároveň propouštět dostatek světla, kromě toho podporují proudění vzduchu a ochrání vás před hmyzem.

Zvolte vhodný gril

Jednou z nejoblíbenějších letních aktivit spojených s posezením pod pergolou je bezesporu již zmíněné grilování. Dobrou zprávou je, že grilovat můžete pod jakoukoliv pergolou, gril je však nutné vybrat s ohledem na typ pergoly. V případě, že máte otevřenou pergolu, můžete zvolit jakýkoliv typ grilu. To samé platí pro bioklimatické pergoly, u kterých můžete regulovat proudění vzduchu díky naklonění lamel. Pokud máte uzavřenou pergolou, zvolte takový gril, ze kterého se nekouří, tedy buď ten elektrický, nebo plynový. 

 

ZJISTIT CENU

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.